Inovācijām ‘zaļās’ ražošanas jomā būs pieejami 8,8 miljoni latu

Ministru kabinetā 2. aprīlī apstiprināti noteikumi, kas paredz Norvēģijas finanšu instrumenta un valsts atbalstu uzņēmējiem inovatīvas „zaļās” ražošanas attīstīšanai un inovācijām Latvijā 8,8 miljonu latu apjomā.

Programmas vispārējais mērķis ir palielināt zaļo komersantu konkurētspēju, vairot zaļās inovācijas un veicināt zaļo uzņēmējdarbību. Programmas specifiskais mērķis ir atbalstīt jaunu komersantu veidošanos tehnoloģiski ietilpīgās nozarēs un atbalstīt esošo komersantu inovatīvu uzņēmējdarbību, radot jaunas inovatīvas vides tehnoloģijas, produktus un procesus vairākās jomās, piemēram, atjaunojamo energoresursu ražošana, videi draudzīgu un energoefektīvu materiālu un produktu radīšana ēkām un būvēm, tīra transportēšana, ūdens resursu vadība, atkritumu apsaimniekošana, ekodizains u.c.

Zaļo Tehnoloģiju inkubatora izveide ļaus sniegt atbalstu inovatīviem, uz pētniecības un attīstības aktivitātēm orientētiem komersantiem to ideju tālākai attīstīšanai, līdz gatavībai pilnvērtīgi pretendēt uz tirgus finanšu instrumentiem un citām atbalsta programmām. Programmas ietvaros ir paredzēts izveidot vienu Zaļo Tehnoloģiju inkubatoru, kā arī īstenot atklātu projektu iesniegumu atlases konkursu.

Vienlaikus svarīgi atzīmēt, ka abu lielāko Latvijas universitāšu iesaiste būs sākumpunkts, lai veidotu valsts nozīmes platformu sadarbībai zinātnes komercializēšanā. Zaļo Tehnoloģiju inkubatora darbības nodrošināšanai atbalsts paredzēts 362 000 lati, Norvēģijas Valsts Industriālās Attīstības Korporācijas ekspertu piesaistei projekta īstenošanai 209 446 lati, pirmsinkubācijas atbalstam 456 800 lati, neliela apjoma grantu shēmas atbalstam, kur atbalsta saņēmēji ir mazie un vidējie komersanti, kā arī komersanti, kuru viens no dibinātājiem ir zinātniska institūcija – 1 592 200 lati (80% – 10% atbalsta intensitāte atkarībā no inkubācijas gada).

Atbalsta programma izstrādāta sadarbībā ar Norvēģijas Inovāciju aģentūru, Norvēģijas Valsts Industriālās Attīstības Korporāciju SIVA un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Programmu plānots īstenot līdz 2017.gada aprīlim.

 

Preses relīze: “D.Pavļuts: Inovācijām „zaļās” ražošanas jomā būs pieejami 8,8 milj.latu”, Ekonomikas ministrija, publ. 02.04.2013

Avots: www.em.gov.lv

Papildus informācija: www.liaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *