Aicina steigt pieteikties atbalstam meža ekonomiskās vērtības uzlabošanai

Ar 2013. gada 2. maiju plānots pārtraukt projektu pieņemšanu Lauku attīstības programmas pasākumam (LAP) „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana”, kā ietvaros paredzētas šādas aktivitātes:

1) investīcijas mežā, lai paaugstinātu meža ekonomisko vērtību:

– jaunaudžu kopšana (sastāva kopšana mākslīgi un dabiski atjaunotās mežaudzēs, kuru augstums nepārsniedz 10 metrus);

– mazvērtīgo mežaudžu nomaiņa (ietver mazvērtīgu mežaudžu nomaiņu un neproduktīvu mežaudžu aizstāšanu ar produktīvām audzēm);

2) jaunaudžu kopšanai un mazvērtīgo mežaudžu nomaiņai piemērotu jaunu instrumentu un aprīkojuma iegāde.

Līdz 2013. gada 8. aprīlim šī pasākuma 3. kārtā Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs iesniegti 4223 projekti ar pieteikto publisko finansējumu 6,3 miljoni latu, kas ir 78,81% no kārtā atvēlētajiem 8 miljoniem latu. Aktīvākie  minētā atbalsta pasākuma izmantotāji ir Ziemeļvidzemē, Viduslatvijā un Dienvidkurzemē. Kopš 2010. gada šī pasākuma ietvaros izkopti 19,6 tūkstoši hektāru jaunaudžu.

Tāpat līdz 2.maijam vēl ir iespēja pieteikt projektus pasākuma “Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un preventīvu pasākumu ieviešana” aktivitātei “Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēku un dabas katastrofu radīto postījumu vietās”. Šī pasākuma 3. kārtā līdz 2013. gada 8. aprīlim Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs iesniegti 208 projekti ar pieteikto finansējumu 52,11% apmērā no pieejamā publiskā finansējuma.

Ņemot vērā, ka projektu iesniegumu pieņemšana tiek pārtraukta 2.maijā un iepriekšējā diena, 1.maijs, ir brīvdiena, pēdējā projektu iesniegumu pieņemšanas diena ir 30.aprīlis.

Papildus informācija par atbalsta veidiem un apmēriem pieejama Meža konsultaciju pakalpojumu centra mājas lapā sadaļā Bukleti un informatīvās lapas.

 

Raksts: “Līdz 2.maijam var pieteikties LAP pasākumam „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana””, Lauku atbalsta dienests, 21.02.2013

Avots: www.lad.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *