Alūksnē norit ievērojamā apskates objekta – koka konstrukciju tilta atjaunošana

Alūksnē šobrīd tiek veikts remonts vienam no ievērojamākajiem apskates objektiem – Saules tiltam, kas jau šopavasar atkal būs tāds, kādu to alūksnieši pieraduši redzēt – koka konstrukciju tilts ar savdabīgām liektām arkām, krāsots dzeltenā un baltā krāsā.

Saules tilts, kas ir gan alūksniešu, gan pilsētas viesu iemīļots apskates un atpūtas objekts, pēdējā laikā bija ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, kas pērnvasar pat radīja bīstamību uz tā atrasties cilvēkiem. Lai ainaviskajam tiltam dotu jaunu dzīvi un tas atkal būtu bez bažām izmantojams gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem, tilta remontam Alūksnes novada pašvaldība piešķīrusi 11260 latus.

Ņemot vērā tilta konstrukcijas īpatnības un atrašanās vietu, tā remonts nav vienkāršs. Saskaņā ar noslēgto līgumu ar SIA „Alūksnes celtniecības kompānija”, objekts jāpabeidz līdz 24. maijam. SIA „Alūksnes celtniecības kompānija” valdes priekšsēdētājs un direktors Agris Svars uzsver, ka Saules tilta remontu uztvēruši kā sava veida izaicinājumu, ņemot vērā gan to, ka darbi ir sarežģīti no inženiertehniskā viedokļa, jo koka konstrukciju remonts saistīts ar koksnes liekšanu, gan arī to, ka remontēto detaļu nogādāšana tilta atrašanās vietā ir ļoti apgrūtināta. Pagājušajā vasarā veiktā fotofiksāža parāda, kuras tilta detaļas kļuvušas nelietojamas. Apsekojot var redzēt, ka koksne detaļu salaiduma vietās ir pilnībā satrupējusi, bet vienlaidus daļas bojātas par 30%. Tāda ir klimatisko, ārējās vides faktoru ietekme uz koksni, kura pirms tam nav bijusi dziļi impregnēta. Visas bojātās detaļas ir nomainītas. Kā norāda A. Svars, īpaša uzmanība pievērsta tam, lai tilts kalpotu iespējami ilgāk, tādēļ visiem materiāliem veikta dziļā impregnēšana zem spiediena ar iespējami lielāku efektivitāti.

Šobrīd vietā jau ir gan jaunās tilta arkas, gan klātne. Ieilgusī ziema vien kavē uzsākt krāsošanu, kam paredzēts izmantot polimēra krāsu.

 

Raksts: “Jau šopavasar Saules tilts atkal būs drošs un pievilcīgs”, Evita Aploka, Alūksnes novada pašvaldība, publ. 08.04.2013.

Avots: www.aluksne.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *