“Metsa Forest Latvia” apgrozījums krities koksnes pieprasījuma svārstību ietekmē

Mežizstrādes uzņēmuma SIA Metsa Forest Latvia neto apgrozījums 2012.gadā samazinājies par 5% līdz 41,1 miljonam latu, kas saistīts ar koksnes produkcijas pieprasījuma un cenu svārstībām gan Latvijas, gan pasaules tirgos, skaidro uzņēmuma vadība.

Plānojot šo gadu, uzņēmuma vadība paredz, ka ražošanas un realizācijas apjomi, salīdzinot ar pērnā gada līmeni, varētu būt vēl nedaudz zemāki, kas saistīts ar ciršanas resursu kritumu Latvijā un globālās ekonomikas izaugsmes vājināšanos.

Kā liecina Lursoft dati, uzņēmuma kokmateriālu sagatavošanas un pievešanas apjomi, salīdzinot ar 2011. gadu, pērn samazinājušies par 9,4%, sarūkot līdz 618,76 tūkstošiem kubikmetru. Lielu uzmanību uzņēmums pērn pievērsis ražotās un iepirktās koksnes kvalitātes rādītājiem, kā arī sagatavošanas, pievešanas un izvešanas darbu optimizācijai un sadarbībai ar pakalpojuma veicējiem.

Aizvadīto gadu SIA Metsa Forest Latvia noslēdza ar 124,3 tūkstošu latu lielu peļņu.

SIA Metsa Forest Latvia darbība sākās 1990. gada nogalē, kad tika nodibināts Latvijas – Somijas kopuzņēmums SIA Silva. No 2001. gada septembra uzņēmums kļuva par Metsäliitto koncerna pārstāvi Latvijā. Savukārt 2012.gada februārī Metsäliitto koncerna korporatīvās identitātes reorganizācijas rezultātā uzņēmuma nosaukums nomainīts uz Metsa Forest Latvia SIA.

Uzņēmums iekļauts Lursoft un laikraksta Dienas bizness veidotajā Latvijas veiksmīgāko uzņēmumu TOP 500 sarakstā, pēc 2011.gada apgrozījuma ieņemot 89. vietu.

 

Raksts: “Metsa Forest Latvia apgrozījuma kritumu veicinājušas koksnes pieprasījuma svārstības”, Žanete Hāka, Dienas Bizness, publ. 09.04.2013

Avots: www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *