Aprīļa beigās notiks ikgadējās CEMEX Putnu dienas

27. un 28. aprīlī Latvijas Ornitoloģijas biedrība, SIA CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde aicina interesentus piedalīties ikgadējās “CEMEX putnu dienās”. Šogad putnu dienu pasākumos būs iespēja redzēt gada putnu kākauli, rubeņu riestu, iespaidīgus zosu barus, kā arī izveidot putnu būri piemājas strazdu pārim. Izvēlies kādu no 22 bezmaksas pasākumiem Rīgā vai citur Latvijā – ekskursiju ar autobusu, pastaigu ar ornitologu, izbraucienu ar velosipēdiem, pārgājienu purvā, dalību putnu būrīšu gatavošanas darbnīcā vai putnu balsu mācīšanās apmācību! Ekskursijas vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji.

“Visā pasaulē CEMEX ar lielu atbildību izturas pret putnu daudzveidības saglabāšanu un īsteno dažādas ar to saistītas atbalsta aktivitātes. Latvijā CEMEX gan atbalsta putnu dienas, kas informē un izglīto, kā arī sniedz vēl vienu iespēju lietderīgi pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, gan veido projektu par ilgtermiņa putnu skaita un sugu daudzveidības novērošanu uzņēmuma karjera tuvumā esošajos Sātiņu dīķos. Visi novērojumos iegūtie dati tiek apkopoti un pēcāk ir publiski pieejami, tādējādi nodrošinot vērtīgu informāciju tālākiem pētījumiem par interesējošām putnu sugām un to īpatnībām,” stāsta Santa Kļava, SIA CEMEX Vides projektu vadītāja.

Viesturs Ķerus, Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs norāda: “Putnu dienas ir svētki, kad mēs sagaidām putnus, kas, ziemu pavadījuši Dienvideiropā vai Āfrikā, atgriežas savās ligzdošanas vietās Latvijā. Šajos svētkos mums būtu jāaizdomājas, vai visu gadu, ne tikai pavasarī, savā pagalmā un savā valstī saimniekojam tā, lai putniem būtu kur atgriezties.”

Dalība ikvienā putnu dienu ekskursijā un būru veidošanas darbnīcās ir bez maksas. Piedalīties tiek aicināts ikviens interesents. CEMEX Putnu dienu pasākumi notiks brīvā dabā, tādēļ apmeklētāji aicināti saģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka, aicinām iespēju robežās ņemt līdzi arī savus binokļus un putnu noteicējus.

Pasākumu norises vietas un laiki skatāmi Latvijas Ornitoloģijas biedrības mājas lapā.

 

Raksts: “Aprīļa beigās notiks ikgadējās CEMEX Putnu dienas”, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, skat. 18.04.2013

Avots: www.lob.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *