«Fortum» biomasas koģenerācijas stacijā uzsākta iekārtu testēšana

«Fortum» biomasas koģenerācijas stacijā Jelgavā 16.aprīlī sākti iekārtu testēšanas darbi, kā pirmo veicot katla testēšanu ar gāzes degļiem. Līdz ar to tiek sākts biomasas koģenerācijas stacijas būvniecības pēdējais, noslēdzošais posms, kura laikā koģenerācijas stacijas iekārtas tiks pārbaudītas ar dažādiem kurināmā veidiem – šķeldu un kūdru – dažādos darbības režīmos.

Ginta Cimdiņa, SIA «Fortum Jelgava» valdes priekšsēdētāja, stāsta, ka darbi koģenerācijas stacijā norit saskaņā ar plānoto grafiku. «Iekārtu testēšanas darbi, tāpat kā teritorijas labiekārtošanas darbi, turpināsies vasaras periodā, lai jau rudenī jaunā koģenerācijas stacija būtu gatava nodrošināt jelgavniekus ar siltumenerģiju par konkurētspējīgu cenu,» sola G.Cimdiņa. Nākamais solis iekārtu testēšanā ir iekšējo cauruļvadu sistēmu pārbaude un tīrīšana, kas paredzēts aprīļa beigās un turpināsies apmēram divas nedēļas. Šajā laikā cauruļu sistēmas divas līdz četras reizes dienā tiks izpūstas ar tvaiku. Lai mazinātu troksni, kas rodas šo pārbaužu laikā, sistēmā tiks uzstādīts klusinātājs. Tvaika sistēmas pārbaude ir nepieciešama, lai sagatavotu darbam tvaika turbīnu, kas ražos elektroenerģiju, skaidro uzņēmuma komunikācijas vadītāja Guntra Matisa.

Biomasas koģenerācijas stacija Jelgavā tiks nodota ekspluatācijā šā gada septembrī un nodrošinās līdz pat 85% no Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmas slodzes no viena siltuma avota, izmantojot zem Lielupes izbūvēto saistvadu.

Jau ziņots, ka «Fortum» biomasas koģenerācijas stacija Jelgavā būs lielākā un modernākā Latvijas koģenerācijas stacija no tām, kurās tiek izmantoti atjaunojamie energoresursi. Stacijas projektētā siltumenerģijas jauda ir 45 MW. Savukārt projektētā elektriskā jauda ir 23 MW.

 

Raksts: “«Fortum» biomasas koģenerācijas stacijā šodien sāk iekārtu testēšanu”, Zemgales Ziņas, publ. 16.04.2013

Avots: zz.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *