Kuldīgā atvērta kokapstrādes darbnīca lietderīgai brīvā laika pavadīšanai

Aprīļa pirmās nedēļas nogalē Laidu muižas tikko atjaunotajā labā spārna ēkā pulcējās pagasta iedzīvotāji, kuri vēlas iemācīties darboties ar koku.

Vienā no muižas telpām ierīkota kokapstrādes darbnīca, kurai iekārtas – universālais darbgalds, urbis, koka virpa un darbgaldi – iegādātas par Lauku attīstības fonda finansējumu.

Laidu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Neilands teic, ka līdz svinīgajai ēkas atklāšanai gan kāds brīdis jāpagaida un jāpārkāpj vēl dažām projekta astītēm, bet pagasta aktīvākie ļaudis nevar vien sagaidīt, kad varēs sākt apdzīvot jaunās brīvā laika pavadīšanas telpas.

Pirmajā kokapstrādes pulciņa tikšanās reizē bija atnākuši ap desmit dažāda vecuma Laidu ciema iedzīvotāju, arī viena kundze. Koka pakļaušanas gudrības piekritis mācīt meistars Uldis Zembergs. Viņš smejas, ka neesot vis pulciņa vadītājs, bet gan pusvadītājs, jo ļaušot dalībniekiem brīvi izpausties un improvizēt: „Katram jānāk ar ideju. Te tikai palīdzēsim to īstenot. Piemēram, kādam ir mērķis iemācīties gatavot gleznu rāmīšus, citam varbūt mērķis tik liels, ka ar mūsu iespējām to nemaz nevarēsim sasniegt. Tāpēc vispirms noskaidrosim, ko kurš vēlas.”

Dažiem atnākušajiem šī ir atgriešanās – kādreiz te atradās Laidu skolas darbmācības kabinets, kur toreizējiem puikām radusies interese par koku. Tagad viņi varēs šo interesi piepildīt. Jānis Kurpnieks cer iegūt jaunas zināšanas un iemaņas, jo šī joma interesējot sen, bet praktiski iznācis darboties skolas laikā. Savukārt Antonam Babickim mājās ir paša gatavots galds, krēsls un svečturis. Tātad pamatiemaņas jau ir, bet te varēs noslīpēt meistarību. Jaunākajiem dalībniekiem Kristianam Dāvidam un Ģirtam arī lielas ieceres. Kad viņi būs pietiekami labi apguvuši iemaņas, viens grib uztaisīt koka automašīnu, bet otrs domā par figūru vai skulptūru.

Kokapstrādes pulciņa nodarbības Laidu muižā notiks piektdienās. Materiāls dalībniekiem būs jāgādā pašiem, bet ar pārējo iespēju robežās nodrošinās pašvaldība, jo vajadzību būs daudz. Tiks papildināts instrumentu klāsts. A.Neilands pastāstīja, ka par projekta finansējumu iegādātas arī iekārtas mājturības pulciņam.

 

Raksts: “Laidos jauna kokapstrādes darbnīca un daudz interesentu”, Iveta Grīniņa, Laikraksts “Kurzemnieks”, publ. 07.04.2013

Avots: www.kurzemnieks.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *