Vācijas kompānija “German Pellets” turpina izvērst granulu ražošanu Ziemeļamerikā

Papildus nupat jaunatvērtajai kokskaidu granulu rūpnīcai Teksas štatā, kur uzstādītās jaudas ik gadu ļaus saražot līdz 578 000 tonnu biokurināmā, padarot to par vienu no lielākajām granulu ražotnēm visā pasaulē, Vācijas kompānija „German Pellets” nākusi klajā ar paziņojumu, ka blakus štatā – Luiziānā – drīzumā gatavojas uzsākt vēl vienas, krietni jaudīgākas rūpnīcas būvniecību.

Vācijas kompānija norādījusi, ka ASV dienvidaustrumos, pateicoties tur valdošajam subtropu klimatam, koksnes krāja pieaug trīsreiz ātrāk nekā pašmāju mežos. Un tas ir būtiski, ņemot vērā, ka Vācija jau tagad ir teju lielākā koksni ražojošā valsts visā Eiropas Savienībā. Tāpat šāda lēmuma pieņemšanu pamudināja situācijas attīstība ASV enerģētikas sektorā. Pašreizējais slānekļa gāzes ieguves bums ASV liek izdarīt pieņēmumus, ka tuvākajā nākotnē amerikāņi paļausies uz lēto dabasgāzi, tāpēc tuvāko pāris desmitu gadu laikā ir maz ticams, ka Ziemeļamerikā varētu palielināties pašmāju tirgū ražoto koksnes granulu patēriņš. Tajā pašā laikā Eiropas valstis, īpaši Nīderlande un Lielbritānija, kur rūpnieciskās granulas lielos apjomos tiek izmantotas enerģijas ražošanā, ir ieinteresētas salīdzinoši lētāka biokurināmā importā.

Otras granulu rūpnīcas būvniecību Ziemeļamerikā „German Pellets” plāno uzsākt jau tuvākajā laikā. Tās jauda būs divreiz lielāka nekā Teksasas granulu ražotnē – aptuveni 1 miljons tonnu gadā. Kā pastāstījis kompānijas vadītājs Pīters Leibolds (Peter Leibold), koksnes granulu patēriņš pasaules tirgū palielinās, jo īpaši Eiropā. Tas nozīmē, ka šādu jaudu rūpnīcu būvniecība, ja to pieļauj resursi, ir nepieciešama. Pieprasījums pēc enerģijas, kas ražota no atjaunojamiem energoresursiem Eiropā strauji audzis. Tāpat pieprasījums pēc koksnes granulām audzis lokālajā un individuālajā sektorā. Jaunās rūpnīcas izbūves vieta izvēlēta labi attīstītās loģistikas un pieejamo bagātīgo koksnes resursu dēļ. Vēl tikai pāris gadus iepriekš šis bija nozīmīgs koksnes plātņu rūpniecības apvidus, tāpēc visa nepieciešamā transporta infrastruktūra, ieskaitot dzelzceļu, jau ir. Nodarbinātības ziņā mežrūpniecība ir otra nozīmīgākā tautsaimniecības nozare meža resursiem bagātajā Luiziānas štatā. Līdz ar Vācijas kompānijas jaunās granulu rūpnīcas atvēršanu šajā nozarē štatā tiks radītas papildus 500 jaunas darba vietas. Granulu rūpnīcas atvēršana Luiziānā plānota 2014.gada pavasarī.

„German Pellets GmbH” ir lielākais kokskaidu granulu ražotājs Eiropā. Kompānija dibināta 2005.gadā Vismārā. Uz šodienu Eiropā darbojas 14 „German Pellets” granulu rūpnīcas, kurās tiek ražots cietais biokurināmais patēriņam privātajā, industriālajā un komerciālajā sektorā.

 

Raksts: “German Pellets to Build Second US Pellet Plant”, German Pellets GmbH, publ.17.04.2013

Avots: www.german-pellets.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *