Svinot Gaujas nacionālā parka 40 gadu jubileju, popularizēs aktīvo atpūtu dabā

Viena no Latvijas lielākajām un skaistākajām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām – Gaujas nacionālais parks – šogad svin savu 40 gadu pastāvēšanas jubileju. Dabas aizsardzības pārvalde ar sadarbības partneriem visa gada garumā jubilejas ietvaros rīkos daudzveidīgus pasākumus, kas aicinās labāk iepazīt un izprast parka nozīmi un dabas vērtības.

Visa gada garumā jubilejas ietvaros tiks rīkoti vides inspektoru vadīti tematiski pārgājieni un laivu braucieni pa Gaujas nacionālo parku, liekot uzsvaru uz aktīvu un interesantu brīvā laika pavadīšanu dabā, taps Gaujas nacionālā parka 40 gadiem veltīta fotoizstāde, kas atspoguļos gan vēsturisko skatījumu, gan parka mūsdienu dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, kā arī tiks izdots Gaujas NP 40-gadei veltīts fotogrāfiju albums. Dažādos popularitāti ieguvušos Gaujas NP objektos sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem un amatniekiem tiks rīkotas radošās darbnīcas.

Septembrī, kas ir Gaujas NP dibināšanas mēnesis, notiks jubilejas gada galvenās aktivitātes – plašai publikai tiks rīkots dabas iepazīšanas pasākums ar orientēšanās elementiem, kurā apvienota veselīga atpūta ārpus telpām kopā ar dabas izzināšanas aktivitātēm par teritorijā esošām dabas vērtībām. Savukārt, 12. septembrī Dabas aizsardzības pārvalde rīkos konferenci „Cilvēks un daba – Gaujas nacionālā parka pamatvērtības”, lai godinātu gan cilvēkus, kas snieguši īpašu ieguldījumu nacionālā parka attīstībā, gan akcentētu parka esošās dabas vērtības un aktualizētu to saglabāšanas nepieciešamību. Jubilejas gada kulminācija gaidāma 14.septembrī, kad norisināsies centrālais Gaujas NP 40 gadu svētku pasākums pie Gūtmaņalas – visiem interesentiem un Gaujas nacionālā parka idejas atbalstītājiem.

Par nacionālā parka dibināšanas dienu uzskatāms 1973. gada 14.septembris. Nacionālā parka dibināšanas mērķis ir aizsargāt maz pārveidotas dabas teritorijas, ko raksturo liela bioloģiskā daudzveidība, iežu atsegumi un reljefa formu dažādība, avoti, gleznainas ainavas un neskaitāmi dabas un kultūras pieminekļi. Jubilejas pasākumiem aicinām sekot līdzi interneta vietnē ‘www.daba.gov.lv‘, sadaļā „Aktualitātes” – „Gaujas NP 40″.

 

Raksts: “Gaujas nacionālajam parkam šogad aprit 40 gadu jubileja”, Rita Jakovļeva, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 22.04.2013

Avots: www.varam.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *