Ukraina plāno ieviest ievedmuitas nodevu Eiropas tipa koka logiem

Nolūkā paaugstināt mežrūpniecības efektivitāti valstī, Ukrainas Meža resursu aģentūra valstī plāno ieviest muitas nodevu importa Eiropas tipa koka logiem. Plānotās standarta nodevas apmērs varētu sasniegt 10% no preces muitas vērtības kopā ar ievedmuitas tarifu. Tāpat Meža resursu aģentūra uzskata par nepieciešamu ieviest praksi, saskaņā ar ko būtu obligāti uzrādāms ievedamās preces izcelsmi apliecinošs sertifikāts, kā arī obligāti veicama ekspertīze, kas apliecinātu visu Ukrainā ievedamo koka logu brusu partiju atbilstību izvirzītajām prasībām.

Papildus šiem pasākumiem paredzēts ieviest importēto koka logu atbilstības nacionālajiem standartiem sertifikāciju. Lai nodrošinātu Ukrainā ievestās produkcijas atbilstību valstī pieņemtajām fitosanitārajām normām, izteikts priekšlikums ieviest obligātas ekspertīzes visām importēto koksnes produktu (t.sk. koka logu) partijām.

Provizoriskie aprēķini liecina, ka minimālie šādā veidā iekasētie līdzekļi gadā varētu sasniegt 400 miljonus grivnu (~26,3 miljonus latu). Īstenojot šo pasākumu kompleksu, paredzēts, ka pašmāju tirgū koka logu ražošanas apjomi pieaugs par 30%. Tāpat ar tarifu palīdzību Ukraina plāno ierobežot arī neapstrādātas apaļkoksnes eksportu. Tādējādi tiks mazināta gan resursu aizplūšana no valsts, attiecīgi stimulējot to pārstrādi pašmāju tirgū, gan veicināta ārvalstu investoru piesaiste Ukrainas kokapstrādes attīstībā.

Saskaņā ar izstrādāto likumprojektu par eksporta nodevas likmju piemērošanu koksnei (№ 2325), ko atbalstījuši Ukrainas parlamentārās komitejas politiķi rūpniecības un investīciju politikas jautājumos, eksporta nodevu uz pieciem gadiem paredzēts noteikt gan neapstrādātiem kokmateriāliem (kods: 4403), gan šķeldai un kokskaidām (kodi: 4401210000, 4401220000). Plānots, ka kurināmajai koksnei (konkrēti šķeldai un skaidām) eksporta nodevas likme varētu būt 20% apmērā no preces muitas vērtības, bet ne mazāk kā 7 € par 1 tonnu, savukārt neapstrādātiem apaļkokiem – 40%, bet ne mazāk kā 17 € par 1 m3.

Neapstrādātā veidā no Ukrainas ik gadu tiek izvesti vidēji 3 miljoni kubikmetru koksnes.

 

Raksts: “Украина инициировала ввозную пошлину на деревянные евроокна”, Окна Медиа, publ. 08.04.2013

Avots:www.oknamedia.ru

Raksts: “Депутаты не прочь установить экспортную пошлину на бревна”, ЮрЛига, 08.04.2013

Avots:jurliga.ligazakon.ua

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *