Izglītošanai par medību attīstības vēsturi Latvijā atklās izstādi “Medības”

Šā gada 15.maijā Latvijas Kara muzejā tiks atklāta izstāde “Medības”. Ar šo izstādi muzejs vēlas sabiedrībai radīt skaidrāku priekšstatu par medībām, medniekiem un medību attīstības vēsturi Latvijas teritorijā un to nozīmi meža apsaimniekošanā.

330 kvadrātmetru platībā muzejs centīsimies vēsturiski pamatoti un atraktīvi informēt visplašāko auditoriju par medību ieroču un piederumu attīstību un izmantošanu Latvijā no 18.gs. līdz mūsdienām. Izstādei eksponāti atlasīti arī no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rīgas Kuģniecības un vēstures muzeja, Fotogrāfijas muzeja un Jaunmoku pils, kā arī no medību kolektīviem un privātpersonām.

Lai izstādes ekspozīcija būtu pilnīgāka, muzejs aicina ikvienu mednieku vai mednieku kolektīvu  pārlūkot savas privātās kolekcijas un izstādīt aplūkošanai priekšmetus /mednieka spieķus, krēslus vai citas dekoratīvas mēbeles, piemiņas lietas, apbalvojumus / vai trofejas  un fotogrāfijas ar īpašām leģendām. Īpaši pateicīgs muzejs būs par uz laiku patapinātiem mednieku biedrību karogiem vai vimpeļiem.

Ikviens ar medībām saistīts ražotājs aicināts bez maksas izstādīt savus ražojumus izstādes laikā, kā arī organizēt šo produktu prezentācijas.

Izstāde būs apskatāma līdz 2013.gada decembrim, ieeja visiem bez maksas.

 

 

Raksts: “Latvijas Kara muzejs 2013.gada 15.maijā atklās izstādi “Medības””, Mārtiņš Mitenbergs, Latvijas Kara muzejs, publ. 16.04.2013

Avots: www.lms.org.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *