Skolēnu interese par studiju iespējām Meža fakultātē nemazinās

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Atvērto durvju dienā, kas norisinājās 19. aprīlī, Jelgavas pili apmeklēja jaunieši no daudzām Latvijas pilsētām, lai gūtu informāciju par studiju programmām, iztaujātu studentus un mācībspēkus par interesējošiem jautājumiem.

Visas dienas garumā pils Aulā pie Meža fakultātes stenda pulcējās skolēni, kuri bija ieradušies no: Valmieras, Alūksnes, Rīgas, Ērgļiem, Ogres, Daugavpils, Liepājas un daudzām citām pilsētām. Pie fakultātes stenda jauniešus sagaidīja studenti no s/b „Šalkone”, fakultātes pārstāvji un mācību spēki, lai informētu par studiju procesa norisi, praksēm un darba iespējām nākotnē. Daudzi jaunieši izmantoja piedāvāto iespēju apmeklēt Meža fakultāti, lai piedalītos studentu biedrības aktīvistu organizētajās ekskursijās un klātienē varētu redzēt mācību auditorijas, koksnes paraugu muzeju, zāli un citas telpas.

Tāpat kā iepriekšējās Atvērto durvju dienās, visvairāk uzdoto jautājumu bija par studiju programmu „Mežinženieris”. Par programmām „Mežzinātne” un „Kokapstrāde” interese bijusi nedaudz mazāka.

Apgūstot studiju programmu „Mežinženieris” studenti iegūst zināšanas un prasmes darbam ar mūsdienīgām projektēšanas un ražošanas tehnoloģijām, apgūst mežsaimniecības uzņēmuma vadības un ražošanas organizēšanas kompetences, zināšanas par pilnu meža apsaimniekošanas ciklu, tehnoloģijām un meža ekonomiku. Galvenie darbības virzieni – studiju darbs, zinātniskais darbs meža apsaimniekošanā un izmantošanā, kā arī praktisko iemaņu apguve mācību un profesionālajās praksēs. Pēc sekmīgas studiju programmas apguves absolventi var strādāt mežizstrādes, meža apsaimniekošanas, koksnes pirmapstrādes vai kokmateriālu loģistikas un tirdzniecības uzņēmumos, konsultatīvajos dienestos, kā arī veidot karjeru mežzinātnes jomā.

Jau ziņots, ka 2012.gadā diplomus par augstāko izglītību saņēma kopumā 109 LLU Meža fakultātes absolventi. Tostarp bakalaura studiju programmu “Mežinženieris” absolvējuši un inženierzinātņu profesionālo bakalaura grādu mežzinātnē ieguvuši 28 pilna laika un 16 nepilna laika studenti.

 

Raksts: “Nemazinās skolēnu interese par studijām Meža fakultātē”, LLU Meža fakultāte, publ. 22.04.2013

Avots: http://www.mf.llu.lv/?fid=777

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *