Asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu kopējie ienākumi šogad stabili

Lai arī dažiem uzņēmumiem apgrozījums pieaudzis par 21% un pat 25%, kopējais asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu neto apgrozījums šogad saglabājies pērnā gada līmenī, liecina asociācijas apkopotie dati par saimniecisko darbību šā gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu. Asociācijas izpilddirektors Andris Plezers norāda, ka vislielāko devumu no kopējā asociācijas neto apgrozījuma rada plātņu ražotāji. Procentuālā izteiksmē visstraujāko pieaugumu uzrāda “Timberex Group” – par 25% un SIA “4 Plus” – par 20,9%, savukārt naudas izteiksmē – par 0,61 milj. Ls – AS “Latvijas Finieris”.

Vislielāko apgrozījuma kritumu asociācijas uzņēmumu vidū uzrāda SIA “Kilbe” – par 8,8%. Tas saistīts ar uzņēmuma darbības stratēģijas maiņu un pārorientēšanos no dedzināmo šķeldu tirdzniecības uz koksnes drupināšanas pakalpojumu sniegšanu, kā rezultātā uzņēmuma rentabilitāte augusi, tāpēc apgrozījuma kritumam negatīvas ietekmes neesot.

Asociācijā ietilpstošo uzņēmumu eksporta ienākumi gada griezumā palielinājušies par 0,8 milj. Ls. Kopumā eksports pārsniedz 51,3 milj. Ls. Naudas izteiksmē vislielāko eksporta ienākumu pieaugumu uzrāda AS “Latvijas Finieris” – par teju 1,5 milj. Ls, savukārt procentuālā izteiksmē – “Timberex Group” – par 53%, SIA “Dižmežs” – par 35% un SIA “4 Plus” – par 22%. Šie rādītāji ļauj secināt, ka uzņēmumi ir veiksmīgi atraduši koksnes izstrādājumus, kuriem ir labs pieprasījums ārvalstu tirgos.

Asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu kopējais neto apgrozījums 2013. gada 1. ceturksnī sastādīja 67,9 milj. Ls (gadu iepriekš – 68,0 milj. Ls). Asociācijas lielākie uzņēmumi ir AS “Latvijas Finieris” ar apgrozījumu 34,1 milj. Ls (+1,8%) un SIA “Bolderaja Ltd” ar apgrozījumu 23,5 milj. Ls (-4,5%). Šiem uzņēmumiem seko “Latvijas Finiera” saistītie uzņēmumi SIA “Verems” un SIA “Troja” ar apgrozījumu 4,5 milj. Ls (+0,4%) un 3,2 milj. Ls (+1,6%). Tālākais neto apgrozījuma pieaugums ir ļoti atkarīgs ne tikai no tā, kādi notikumi risināsies lielākajos ārvalstu noieta tirgos, bet arī no jaunu produktu ražošanas un jaunu ražotņu darbības uzsākšanas Latvijā.

 

Raksts: “Ienākumiem – stabilizācija”, Māris Ķirsons, Dienas Bizness, publ. 26.04.2013

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr. 81 (4485)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *