Vieslekcija par LVM pamatprincipiem kokmateriālu ražošanā un realizēšanā

25. aprīlī Meža fakultātē notika vieslekcija  “Apaļo kokmateriālu tirgus sakārtošanas un kvalitātes kontroles jautājumu risināšana LVM”, kurā uzstājās AS “Latvijas valsts meži” struktūrvienības “Mežsaimniecība” ražošanas izpilddirektors Andris Insbergs.

Interesantajā un bagātīgi ilustrētajā lekcijā auditorija tika iepazīstināta ar galvenajiem pamatprincipiem, kādus AS “Latvijas valsts meži” savā kokmateriālu ražošanas un realizēšanas darbībā ievēro, lai katrs izaugušā koka stumbrs tiktu izmantots vislabākajā veidā. Lai to izdarītu, ir jāievēro daudzas svarīgas lietas, sākot ar harvestera kokmateriālu sagarumošanas pusautomātiskās vadības failu precīzu sagatavošanu un harvestera mērierīču kalibrēšanu, ko nepieciešams izdarīt vismaz ik pa 4 stundām. Lai šī kalibrēšana tiktu tiešām precīzi izdarīta, ir ieviesta dubulta kontrole. Savukārt, mežizstrādes pakalpojumu sniedzējiem par kvalitatīvu kokmateriālu sagarumošanu, ir noteikta piemaksa uz katru kubikmetru.

No mūsdienīgu mašīnu izmantošanas viedokļa ir sasniegts labs līmenis, jo 88% kokmateriālu sagatavo ar harvesteriem. No kvalitātes viedokļa svarīga arī precīza uzmērīšana, ko 80% apmērā veic neatkarīgas uzmērīšanas institūcijas.

Lektors uzsvēra visu mežizstrādes darbu plānošanas, vadības, izpildes un kontroles funkciju nodrošināšanai atbilstoši vispārējai akciju sabiedrības kvalitātes sistēmai. Lekcijas noslēgumā tika uzstādīti daudzi jautājumi, ļaujot arī studentiem izprast dažu šķietami teorētisku jēdzienu plašo un lietderīgo praktisko pielietojumu.

 

Raksts: “A.INSBERGS: “Katru koku cirst atbildīgi!””, Ziedonis Sarmulis, LLU MF, publ. 25.04.2013

Avots: http://www.mf.llu.lv/?fid=778

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *