Jaunās sezonas atklāšana mežsaimniecības demonstrējumu teritorijā “Pūpoli”

Šodien, 29.aprīlī, mežsaimniecības demonstrējumu teritorijā (MDT) “Pūpoli”, Neretas novada Mazzalves pagastā, notiek jaunās sezonas atklāšanas pasākums. Šoreiz kopā ar Neretas novada Mazzalves pamatskolas audzēkņiem un pedagogiem.

Meža mākslas dienas pasākuma gaitā plānots iepazīties ar izlases ciršu mežsaimniecību un vizualizēt meža ainavu. Netiks aizmirsts arī par atkritumu vākšanu.

Meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritoriju “Pūpoli” 2011.gadā izveidoja Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Meža konsultāciju pakalpojuma centru. Šī ir pirmā atbildīgas mežsaimniecības demonstrējumu teritorija Zemgalē. Demonstrējumu teritorijā ikviens interesents var praktiski dabā aplūkot nekailciršu metožu pielietojumu. Kopējā demonstrējumu teritorijā ietilpstošo saimniecību zemes platība ir 37,6 hektāri. No tiem 23,2 hektārus aizņem meža zemes. Daļa no lauksaimniecības zemes apaugusi ar mežu. Aptuveni 20% no kopējās meža platības demonstrējumu teritorijā aizņem dažāda vecuma skuju koku audzes un 80% – dažāda vecuma lapu koku audzes. Meža nogabalos kā valdošā koku suga sastopams bērzs, baltalksnis, apse, melnalksnis, priede un egle.

 

Raksts: “Meža mākslas diena mežsaimniecības demonstrējumu teritorijā PŪPOLI”, TiraiLatvijai , 26.04.2013

Avots: http://www.tirailatvijai.lv/raksts/33986

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *