Somijā uzsāks biodegvielas patēriņa testus, kas ražota no koksnes atlikumiem

Somijas meža nozares koncerns “UPM” un Tehniskās izpētes centrs (VTT) sadarbībā ar “Volkswagen” auto tirdzniecības uzņēmumu Somijā “VV-Auto Group” veiks biodegvielas testus, kas ražota no koksnes atlikumiem (galvenokārt mežizstrādes atliekām, šķeldām, celmu koksnes un mizām).

Biodegvielu piegādās “UPM”, savukārt braukšanas testus veiks VTT. Pārbaudes  tiks uzsāktas maijā un ilgs vairākus mēnešus. Jaunā biodegviela tiks testēta, izmantojot automašīnas marku ‘Volkswagen Golf 1.6 TDI’, ko pasaules vadošie auto žurnālisti nominējuši par ‘Gada auto 2013’. Testa braucieni, izmantojot degvielu, kas zināma kā ‘UPM BioVerno’, tiks veikti Helsinku apkaimē 20 000 km garumā. Sadarbības partneris “VV-Auto Group” netika izvēlēts nejauši – viens no “Volkswagen” koncerna ilgtermiņa mērķiem ir panākt risinājumu, kas atbilstu gan pircēja, gan vides prasībām. Tāpēc, kā lielākais auto ražotājs Eiropā, “Volkswagen” ir apņēmies līdz 2020.gadam samazināt vidējo CO2 emisiju saviem auto līdz 95 g/km.

Koncerna struktūrvienības “UPM Biofuel” viceprezidents Petrs Kukkonens (Petri Kukkonen) paudis patiesu prieku par iespēju sadarboties ar tik plaši pazīstamu partneri degvielas patēriņa testos, sekmējot arī visai sabiedrībai nozīmīgas jomas attīstību.

Pieļaujot, ka Eiropas Komisija visticamāk nolems ierobežot biodegvielas izmantošanu, kas ražota no pārtikas rūpniecībā izmantojamām lauksaimniecības kultūrām, kas nozīmē cenu pieaugu koksnes atlikumiem, otrās paaudzes biodīzeļdegviela Somijai paver jaunu perspektīvu.

Salīdzinājumā ar fosilo degvielu “UPM” radītās inovatīvās biodegvielas izmantošana dzinējos ļaus samazināt siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisiju par 80%. Jau ziņots, ka 2012.gadā “UPM” Somijas pilsētā Lapenrantā uzsāka pasaulē pirmās rūpnīcas būvniecību, kurā tiks ražota augstas kvalitātes biodīzeļdegviela, izmantojot koksnes atlikumus. Otrās paaudzes koksnes biodīzeļdegvielas ražotne tiks atvērta jau 2014.gadā. Tās plānotā jauda ir 100 000 tonnu gadā, kas ir ekvivalents 120 miljoniem litru biodegvielas.

 

Raksts: “UPM and VTT to initiate tests of wood-based diesel using Volkswagen cars”, UPM, publ. 26.04.2013

Avots: www.upm.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *