Uzlabos meža ilgtspējīgas apsaimniekošanas vērtēšanu

Otrdien, 7. maijā, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādāto meža ilgtspējīgas apsaimniekošanas novērtēšanas kārtību, kuras mērķis ir ieviest regulāru meža ilgtspējīgas apsaimniekošanas vērtēšanu, izmantojot Paneiropas meža ilgtspējīgas apsaimniekošanas kritēriju un indikatoru sistēmu, kas ir saskaņā ar Latvijas meža politikā un Meža un saistīto nozaru pamatnostādnēs izvirzītajiem mērķiem.

Patlaban normatīvajos aktos šī joma netiek regulēta – līdz šim meža ilgtspējīgas apsaimniekošanas novērtēšana balstīta uz atsevišķiem indikatoriem un nav vērtēta pēc kritēriju un kvantitatīvu indikatoru sistēmas, kurā ir sabalansēti ekonomiskie, dabas aizsardzības un sociālie aspekti. Saskaņā ar Paneiropas meža ilgtspējīgas apsaimniekošanas kritērijiem tiek vērtēta Eiropas mežu apsaimniekošana un meža nozares ilgtspējīga attīstība. Eiropā vispāratzītā kritēriju un indikatoru sistēma „Paneiropas meža ilgtspējīgas apsaimniekošanas kritēriji un indikatori” izstrādāta procesa Forest Europe (Ministru konferences par mežu aizsardzību Eiropā) gaitā.

Pirmo ziņojumu atbilstoši meža ilgtspējīgas apsaimniekošanas novērtēšanas kārtībai plānots sagatavot līdz 2014. gada beigām. Ministru kabineta (MK) noteikumi „Meža ilgtspējīgas apsaimniekošanas novērtēšanas kārtība” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par noteikumiem pieejama MK mājaslapā.

 

Raksts: Uzlabos meža ilgtspējīgas apsaimniekošanas vērtēšanu, Zemkopības ministrija, publ. 07.05.2013

Avots: http://www.zm.gov.lv/index.php?sadala=2269&id=15418

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *