Noslēdzies interneta spēles “Mežotājs” konkurss Latvijas skolām

No februāra līdz maijam visām Latvijas skolām bija iespēja piedalīties interneta spēlē – konkursā  “Mežotājs”, kuras mērķis ir veicināt izpratni par saudzīgu meža apsaimniekošanu. 152 skolu konkurencē Mežotāja titulu ar labāko rezultātu un visvairāk iesaistītajiem spēlētājiem – 186 skolēniem, izcīnīja Limbažu 3. vidusskola.

“Spēlējot spēli Mežotājs, tiek gūts pozitīvs priekšstats par Latvijas valsts mežu apsaimniekošanu. Notiek plānošana: cirsti tiek izauguši koki. Tiek atstāti ekoloģiskie paliekošie koki – veci lielie koki, arī sausie koki, kuriem liela nozīme dabā. Tiek būvēti jauni un atjaunoti vecie mežam pieguļošie ceļi. Spēlējot spēli, tiek gūts priekšstats par meža atjaunošanu un dabas nepārtrauktību, par modernas meža tehnikas izmantošanu (izmantojot to, dabā nonāk mazāk ogļskābās gāzes izmešu un eļļas noplūdes). Spēlējot spēli, tiek gūts priekšstats, kā, prasmīgi veicot darbus valsts mežos, tiek papildināts valsts budžets. Uzskatu, ka spēle sniedz zināšanas un ir interesanta gan skolēniem, gan pieaugušajiem.” Solveiga Vītola no Vecumnieku vidusskolas.

Spēli ikvienam interesentam ir iespēja spēlēt anonīmajā versijā, kur rezultāti netiek saglabāti (www.mezotajs.lv). Spēles ilgums ~ 40 minūtes.

Spēli – konkursu organizē AS „Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru Starptautiskās vides izglītības programmas „Izzini mežu” ietvaros. Spēles izstrādātājs – biedrība „Avantis”, sadarbībā ar SIA „Nextlevel”.

 

Raksts: “Noslēdzies interneta spēles Mežotājs konkurss Latvijas skolām”, AS Latvijas valsts meži, publ. 07.05.2013

Avots: www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *