Valmieras Valsts ģimnāzijas teritorijā stādīs “Skābekļa mežu”

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijas “Skābeklis” ietvaros sestdien, 18. maijā, Valmieras Valsts ģimnāzijas teritorijā tiks stādīts viens no pirmajiem “Skābekļa mežiem” pilsētvidē un izveidota “Latvijas valsts mežu” dabas izziņas taka. To stādīs Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni kopā ar vecākiem un Valmieras pašvaldības pārstāvjiem.

“Latvijas valsts mežu” dabas izziņas taka būs 120 metrus gara. Tajā kopumā tiks iestādīti 393 koku un krūmu stādu – tostarp 257 skuju koki un krūmi un 136 lapu krūmi. Taka tiks veidota līdzās Valmieras Valsts ģimnāzijas dabas izziņas centram un kalpos kā brīvdabas mācību klase, kurā skolēni un ikviens Valmieras iedzīvotājs un pilsētas viesis varēs izzināt Latvijas dabas daudzveidību un dažādību, gūt praktiskas zināšanas par dabā notiekošajiem procesiem, apzināt alternatīvās enerģijas izmantošanas iespējas, kā arī uzņemt enerģiju un iedvesmoties no Latvijas bagātības – meža.

Katram no “Latvijas valsts mežu” dabas izziņas takā iestādītajiem kociņiem un krūmiem tiks pielikta klāt īpaša norāde ar konkrētā koka nosaukumu piecās valodās – latviešu, angļu, vācu, krievu un latīņu.

Skolas pagalmā tiks izvietota norādes zīme, savukārt takas teritorijā – informatīvais stends. Līdz vasaras sākumam “Latvijas valsts mežu” dabas izziņas takas teritorijā paredzēts uzstādīt arī atpūtas soliņu, turpretim blakus esošajā dīķī – koka laipu un kāpnes, lai varētu piekļūt ūdens platformai, kas kalpos par ūdens paraugu ņemšanas vietu, mācību procesu veikšanai.

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijas “Skābeklis” ietvaros AS “Latvijas valsts meži” (LVM) šogad kopumā plāno iestādīt aptuveni 30 miljonus koku stādu. “Skābekļa mežu” stādīšana paredzēta gan mežu teritorijās, gan pilsētvidē, atjaunojot un ar stādījumiem papildinot esošās zaļās zonas un ierīkojot jaunas koku audzes. Veicinot lielāku atbildību un mīlestību pret Latvijas bagātību – mežiem – LVM vēlas iedibināt jaunu tradīciju – ikgadēju koku sēšanu un stādīšanu ģimenes lokā. Tāpēc 18. maijā ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts piedalīties “Skābekļa mežu” veidošanā un savā piemājas dārziņā, lauku sētā, pagalmā vai citā teritorijā iestādīt pats savu ģimenes kociņu.

Muzeju nakts ietvaros 18. maija vakarā 12 muzejos dažādās Latvijas pilsētās un pagastos LVM Skābekļa darbnīcās būs pieejami vairāk nekā 20 tūkstoši egļu un priežu sēklu, dodot iespēju ikvienam Muzeju nakts apmeklētājam iesēt savu “Skābekļa meža” kociņu. Rīgā Muzeju nakts laikā “Skābekļa darbnīcas” būs atvērtas Latvijas Dabas muzejā (adrese: Rīga, Kr. Barona iela 4), Mežaparkā izstādes “Iepazīsties – koks!” telpās (adrese: Mežaparks, Mežaparka Lielās estrādes iekštelpas, ieeja no 1. vārtiem), kā arī Valkas muzejā, Latgales kultūrvēstures muzejā, Naukšēnu Cilvēkmuzejā, Liepājas muzejā, Jaunmoku pilī, Rojas Jūras zvejniecības un Talsu novada muzejā, Aizputes Novadpētniecības muzejā, Nīcas tūrisma informācijas centrā un Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

 

Raksts: “18. maijā Valmierā tiks stādīts “Skābekļa mežs” pilsētvidē”, Ilze Meirupska, ziņu portāls ‘www.reitingi.lv’, publ. 14.05.2013

Avots: www.reitingi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *