Aicina sekot Zviedrijas piemēram un izmantot meža nozares eksporta potenciālu

Mežrūpniecības industrija tās eksporta potenciāla dēļ patlaban izvērsusies par vienu no perspektīvākajiem ekonomikas virzieniem, šodien starptautiskajā konferencē “Invest in forest” atzina Zviedrijas bijušais premjerministrs un Zviedrijas valsts mežu īpašnieka “Sveaskog” valdes priekšsēdētājs Jērans Pēršons (Göran Persson).

“Latvijai meža produkcija ir viens no svarīgākajiem eksporta veidiem ar augstu potenciālu. Mans ieteikums ir sekot Zviedrijas piemēram, kas arī ir “zaļa” valsts ar 75% mežu un kas ļoti veiksmīgi eksportē koksni. Eksports vispār ir mazo valstu ekonomikas veiksmes pamats, un meža industrija ir sektors, kas tam vislabāk piemērots,” sacīja Pēršons.

Tāpat ekspolitiķis norādīja, ka mežrūpniecības eksportu nākotnē vēl vairāk veicināšot Latvijas pievienošanās eirozonai. “Jā, eiro patlaban nav perfekts, tomēr ar to ir jārēķinās. Latvijas eksportam eiro ir absolūti nepieciešams, un pievienošanās eiro zonai noteikti veicinās ne tikai eksporta, bet arī visas ekonomikas augšupeju,” sacīja Pēršons.

Jau ziņots, ka šodien un rīt Rīgā notiek starptautiska konference par investīcijām meža nozarē Baltijas jūras reģionā “Invest in forest”. Konferences tematika pakārtota Eiropas mežiem bagātāko valstu – Baltijas, Skandināvijas, Vācijas un Polijas – meža nozares konkurētspējas aspektiem pasaules tirgus kontekstā. Pirmajā konferences dienā dalībnieki diskutē par nozares attīstības tendencēm pasaules ekonomikas kontekstā, tostarp par koksnes tirgus apskatu, kā arī prezentē jaunāko globālo mežu investīciju apskatu. Savukārt otrajā konferences dienā paredzētas sesijas, kas veltītas inovācijām, mežu īpašumu vērtēšanas praksei attīstītajos un jaunajos tirgos, un reģiona nozīmīgāko nozares uzņēmumu vadītāju diskusija.

 

Raksts: “Pēršons: Latvijai jāizmanto meža industrijas eksporta potenciāls”, LETA, publ. 15.05.2013

Avots: www.focus.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *