Baltkrievija ieinteresēta paplašināt sadarbību ar Latviju meža nozarē

16.maijā Baltkrievijā notika starptautisks seminārs “Baltkrievija – Latvija. Bizness un sadarbības perspektīvas mežu nozarē. Investīcijas. Mežistrāde. Tirdzniecība. Loģistika”. Tajā Baltkrievijas Mežsaimniecības ministra vietnieks Leonīds Demjaņiks norādīja, ka aktīva investīciju apguve meža nozarē, ražošanas modernizācija un jaudu palielināšana Baltkrievijā investoriem paver jaunas iespējas gan kopīgu uzņēmumu veidošanai, gan sava biznesa attīstīšanai, tāpēc Baltkrievijas mežsaimniecības ir ieinteresētas paplašināt sadarbību ar kolēģiem no Latvijas.

Tāpat pasākumā uzstājās Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Mihails Popkovs. Diplomāts savā uzrunā uzsvēra starp abām valstīm pastāvošās senās draudzīgās un savstarpēji izdevīgās ekonomiskās attiecības. Pēc Popkova teiktā Baltkrievija ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas ekonomiskās sadarbības partneriem. Abām valstīm ir daudz saskares punktu, kas attīstījušies un pilnveidojušies gadsimtu gaitā, tāpēc sadarbības attīstības potenciāls ir vēl jo lielāks, uzskata vēstnieks. Un viens no perspektīvākajiem sadarbības attīstības virzieniem ir meža sektors. No Latvijas puses uzņēmēju interese par mežsaimniecību Baltkrievijā ir milzīga, seminārā atzīmēja Popkovs. Uzņēmēji gatavi ne tikai palielināt Baltkrievijas koksnes patēriņu, bet arī attīstīt savu biznesu šajā valstī. Baltkrievijas universālajā biržā akreditēti jau 170 Latvijas uzņēmumi. Turklāt lielākā daļa no tiem darbojas tieši meža sektorā. Tas vēlreiz apliecina to, ka sadarbība šajā jomā izveidojusies, taču tās paplašināšanas potenciāls vēl ir milzīgs.

Baltkrievijas tirgū Latvija patlaban ir otra lielākā zāģmateriālu importētājvalsts (uzreiz pēc Vācijas) un pēc Polijas otra lielākā papīrmalkas importētāja. Tas liecina, ka Latvija ir nozīmīgs Baltkrievijā ražoto kokmateriālu patērētājs. Un tas varētu ieinteresēt Baltkrievijas kokrūpniekus, piebilda Popkovs, paužot gatavību līdzdarboties abu valstu tālākas sadarbības veicināšanā šajā virzienā.

Šobrīd uz Latviju tiek realizēti 8,6% no Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrijas pakļautībā esošo uzņēmumu kopējā eksportētā koksnes un tās izstrādājumu apjoma. Šis skaitlis var būt vēl lielāks, uzsvēris Leonīds Demjaņiks, piebilstot, ka neredz šķēršļus vēl ciešākai sadarbībai.

No Latvijas puses seminārā piedalījās vairāk kā 30 uzņēmēji no 22 Latvijas uzņēmumiem, kas nodarbojas ar kokapstrādi, kokmateriālu tirdzniecību un mežistrādi. Pasākumu organizēja SIA “Business support services” sadarbībā ar Baltkrievijas Mežsaimniecības ministriju un Baltkrievijas universālo biržu.

 

Raksts: “Беларусь и Латвия расширят сотрудничество в сфере лесного хозяйства”, БЕЛТА, publ. 20.05.2013

Avots: http://butb.by/index.php?page=64&date=2013-05-20&id=34279

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *