Rīgā notiks pirmais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) un Latvijas Ārlietu ministrija kopā ar vairākiem sadarbības partneriem šā gada 2. – 4. jūlijā Rīgā rīko pirmo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu.

Foruma mērķi ir:

  • Veicināt savstarpēju saziņu un sadarbības projektu veidošanos starp dažādu uzņēmējdarbības nozaru pārstāvjiem Latvijā un pasaulē;
  • Veicināt investīciju un zināšanu kapitāla piesaisti Latvijai;
  • Veicināt ārvalstu investīcijām pievilcīgas un godīgas uzņēmējdarbības vides izveidi Latvijā;
  • Stiprināt ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu saikni ar Latviju un veicināt to līdzdalību Latvijas ekonomikas izaugsmes procesā.

Foruma organizētāja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norāda, ka forums rada iespējas ieguvumiem gan uzņēmējiem, gan sabiedrībai kopumā. „Uzņēmēji gūs iespēju piedalīties 19 pasaules valstu kontaktbiržā, parādīt sevi un gūt jaunas idejas.” Šogad dalībai forumā reģistrējušies vairāk nekā 200 latviskas izcelsmes uzņēmēji, pētnieki, finansisti, inženieri, juristi u.c. profesionāļi no 19 valstīm: ASV, Austrālijas, Beļģijas, Horvātijas, Igaunijas, Īrijas, Kanādas, Kataras, Lielbritānijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Norvēģijas, Singapūras, Šrilankas, Šveices, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas. Forumā tiks pārstāvēti apstrādes rūpniecības, mežsaimniecības un kokapstrādes, arhitektūras, dizaina, transporta, finanšu u.c. sektori.

Pasākuma ietvaros notiks diskusijas par Latvijas vietu globālajā pasaulē, biznesu Latvijā: iespējām un izaicinājumiem, Latvijas eksportspējīgajām  nozarēm: Latvijas produktu un pakalpojumu pozicionēšanu pasaules tirgū, inovācijām un investīcijām ražošanā un Latviju ārvalstu investoru skatījumā.

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma centrālā norises vieta 3. jūlijā būs Radisson BLU Hotel Latvija konferenču centrs, Elizabetes ielā 55, Rīgā. 2. jūlija vakariņu un 3. jūlija oficiālās pieņemšanas norises vieta tiks precizēta. 4.jūlijā notiks individuālas ārzemju latviešu uzņēmēju un profesionāļu vizītes Latvijas uzņēmumos, izglītības un pētniecības iestādēs.

Reģistrēšanās termiņš dalībai forumā – līdz 20. jūnijam. Vairāk informācijas par pieteikšanos: http://www.ieguldilatvija.lv/registracija/

 

Avots: http://www.ieguldilatvija.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *