Izsludina konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens”

Zemkopības ministrija (ZM) izsludina jau par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei „Mūsu mazais pārgājiens”, ko šogad atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas publiskajām un skolu bibliotēkām. Konkurss notiek septīto reizi. Tajā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.

Pirms doties ceļā, šā gada konkurss „Mūsu mazais pārgājiens 2013″ aicina ielūkoties Imanta Ziedoņa un Rimanta Ziedoņa grāmatā „Mežu zemē Latvijā. Aicinām ceļā!” un izvēlēties kādu rosinājumu kā moto savam ceļojumam.

Lai piedalītos konkursā, kolektīvam jāveic Imanta Ziedoņa grāmatas „Kurzemīte” un Imanta Ziedoņa un Rimanta Ziedoņa grāmatas „Leišmalīte”, kā arī citu literatūras un informācijas avotu izpēte par meža un koka izstrādājumu vai produktu daudzveidību. Jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā, lai apzinātu koka daudzveidīgās izmantošanas iespējas un meža nozares devumu savā pagastā, novadā, pilsētā vai Latvijā. Pēc tam jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā veidā (par interesantiem novērojumiem vai atklājumiem), papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju (zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.).

Konkurss notiek līdz 4. oktobrim. Konkursa darbus vērtēs četrās vērtēšanas grupās: 1.-4. klase, 5.-9. klase, 10.-12. klase un profesionālo izglītības iestāžu grupā, atsevišķi tiks vērtēti izglītības interešu pulciņi un mazpulki. Katrā grupā labākie konkursa darbu autori un klases audzinātāji (interešu izglītības pulciņa vai mazpulka vadītāji) tiks aicināti 2013.gada rudenī uz konkursa noslēguma kopā sanākšanu. Uzvarētāji katrā vecuma grupā balvā saņems arī atmaksātus transporta pakalpojumus ekskursijai pēc pašu izvēlēta maršruta.

 

Raksts: “Izsludina konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens””, Māra Mīkule, Meža departaments, publ. 12.06.2013

Avots: http://www.zm.gov.lv/index.php?sadala=2273&id=15543

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *