Kam pievērst uzmanību, izvēloties koka logus?

Izvēle par labu koka logiem savā mājoklī liecina gan par vēlmi atgriezties pie pārbaudītām un videi draudzīgām vērtībām, gan par īpašnieka rūpīgo attieksmi pret ēku. Koks ir dabisks, dzīvs materiāls, kas rada siltuma un mājīguma sajūtu, tam piemīt laba siltuma un skaņas izolācijas spēja, turklāt jaunāko tehnoloģiju izmantošana ļauj koka konstrukcijas padarīt vēl izturīgākas un izskatīgākas.

Kad izvēle izdarīta konceptuālā līmenī, ir jātiek skaidrībā par daudziem dažādiem konkrētiem aspektiem, kas, iespējams, līdz šim nav pat ienākuši prātā. Koka logi nav lēti, tāpēc, izšķiroties par šādu līdzekļu ieguldījumu, kas ceļ visa īpašuma vērtību, ir ļoti svarīgi sastapt kompetentu un godprātīgu ražotāju, kurš piedāvā pietiekami plašu pakalpojumu spektru un spēj visas nianses izskaidrot. Daudzi ēku īpašnieki gan Latvijā, gan arī Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Ungārijā, Čehijā, Vācijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Islandē, Zviedrijā un Šveicē atzinīgi novērtējuši uzņēmumu „Flora”, kurš līdz ar citiem izstrādājumiem piedāvā arī daudzveidīgu koka logu sortimentu klāstu.

Koka logu profilus izgatavo no augsti kvalitatīvām līmētām koksnes brusām, kam raksturīga augsta stabilitāte, noturība pret deformācijām un temperatūras svārstībām. Visbiežāk logu ražošanā izmanto priedes koksni, kas ir izturīga un blīva, labi pretojas mitruma ietekmei un, ja tiek pareizi izžāvēta un sagatavota, arī maz plaisā. Īpaši augsta cietība un blīvums raksturīgi lapegles koksnei, kam piemīt zīdains spīdums un skaista tekstūra. Savukārt sarkankoka logu rāmji izceļas ar sevišķi smalku virsmas tekstūru, šis materiāls jau kopš seniem laikiem ir aristokrātijas, turības un izsmalcinātas gaumes simbols. Ozola koksne ir blīva, smaga un ļoti izturīga, tajā skaitā pret puvi un atmosfēras iedarbību. Tai ir skaista tekstūra, koksne laika gaitā kļūst tumšāka, piemērota vecināšanai, piešķirot cēlāku, senatnīgāku izskatu.

Koka logu ilgmūžību, labu izskatu un funkcionalitāti garantē to apdarināšana ar alumīniju, kas ir viegls, izturīgs un ekoloģiski nekaitīgs materiāls. Koka rāmjus no ārpuses apdarina ar alumīnija uzlikām, kas ir anodētas vai krāsotas, izmantojot mūsdienīgas pulverkrāsojuma metodes, kas ļauj iegūt vēlamo krāsas toni un imitēt koka tekstūru.

Augstas kvalitātes un eleganta dizaina koka logus piedāvā arī SIA „Arbo”. Uzņēmuma ražotā produkcija atzinīgi novērtēta ne tikai Skandināvijas valstīs un Lielbritānijā, bet arī Ukrainā un tālajā Japānā. Viena no galvenajām uzņēmums priekšrocībām ir spēja izgatavot nestandarta produkciju, kas ievērojami palielina konkurētspēju – pēc pasūtījuma SIA „Arbo” izgatavo visdažādākās formas un izmēru logus, t.sk. apaļus un pusapaļus, kā arī gan uz iekšu, gan uz āru veramus logus. Tāpat koka logus ražo SIA “Līvas Grupa” un SIA „Staļi”.

 

Raksts: “Koka logu izvēles nianses”, Ina Zelča, Neatkarīgā Rīta Avīze, publ. 20.06.2013

Avots: http://nra.lv/maja/dzivo-zali/97185-koka-logu-izveles-nianses.htm

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *