Šogad Dabas Koncertzālei veltītie koncerti notiks Viļķenes pagastā un Ikšķiles novadā

Pēc ilgāka laika zinātnes, mūzikas un mākslas projekts Dabas koncertzāle atkal atgriezīsies Ziemeļvidzemē, kur meklējami tā pirmsākumi. Šogad biedrība «Dabas koncertzāle» un Dabas aizsardzības pārvalde piedāvā divus pasākumus – pirmais no tiem notiks 27. jūlijā netālu no mūsu valsts himnas radītāja Baumaņu Kārļa dzimtās puses – Viļķenes pagastā, arheoloģiskajā piemineklī Unguriņkalnā. Savukārt, otrs pasākums notiks 3. augustā, Ikšķiles novada Ogres zilajos kalnos.

Dabas koncertzāles tēma un galvenais varonis pilnībā tiks atklāts 17. jūlija preses konferencē, kas notiks Ogres zilajos kalnos. Līdz 16. jūlijam aicinām iesūtīt vēstules ar minējumiem par to, kas būs šī gada galvenais varonis. Vēstules sūtiet uz e-pasta adresi natureconcerthall@gmail.com ar norādi «DK 2013 varonis». Pirmajam un tad katram astotajam pareizās atbildes iesūtītājam balvā tiks iepriekšējā gada dabas koncertzāles mūzikas kompaktdisks «Bombina bombina». Nojausmai sniedzam dažas uzvedinošas norādes. Par šī gada temata un galvenā varoņa krustēvu un krustmāti var saukt Aivaru Bigaču un Valdu Gaili no Ogres pašvaldības. Šī gada temata 3 raksturojošās krāsas ir balta, zilganzaļa un brūna.

Tradicionāli Dabas koncertzāles pasākumu ievadīs zinātniskā daļa. Tajā no plkst.19:00 darbosies vairāk nekā 15 laboratorijas un darbnīcas. Vērojot, klausoties un līdzdarbojoties aptuveni divus desmitus tūkstošu gadu sena veidojuma dzīves stāstā, varēs tuvāk iepazīt 2013. gada tematu un galveno varoni. Šo stāstu zinātniskais saturs šogad ir Latvijas Valsts Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes profesora Vitālija Zelča un Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku pārraudzībā.

Ap plkst. 22:00 laboratorijās un darbnīcās izzināto varēs vēlreiz izjust gaismu, attēlu un skaņu priekšnesumā. Šai daļai vizuālo ietērpu – skatuvisko risinājumu, video projekcijas un izgaismojumu – jau ierasti veidos Roberts Rubīns, Viktors Keino un Oskars Timbars. Muzikālo priekšnesumu izspēlēs Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Kaspars Tobis, Andris Sējāns, Valdis un Rūta Muktupāveli un Anrijs Grinbergs. Pasākums, kā allaž ir bezmaksas un tas iespējams, pateicoties Latvijas vides aizsardzības fondam, A/S Latvijas Gāze, Dabas aizsardzības pārvaldei, Ogres, Ikšķiles, Limbažu un Viļķenes pašvaldībai.

 

Raksts: „Dabas koncertzāle atkal mājās”, Dabas aizsardzības pārvalde, A.Soms, publ. 03.07.2013

Avots: www.daba.gov.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *