Budapeštā norisinājusies 60tā CIC ģenerālā asambleja

Aprīļa beigās Budapeštā jau 60to reizi norisinājās Medību un medījamo dzīvnieku aizsardzības komitejas (CIC) ģenerālā asambleja. Šis ir galvenais, ikgadējais pasākums, kura laikā CIC biedri tiek informēti par organizācijas darbu. Ņemot vērā to, ka CIC ir pasaules mēroga organizācija, gada laikā padarītā ir sakrājies gana daudz, tāpat kā nākotnes ieceres un projekti. Līdz ar to trīs asamblejas darba dienas bija piesātinātas ar dažādiem ekspertu ziņojumiem, darba grupu tikšanās reizēm un CIC struktūrvienību atskaitēm par padarīto.

Asamblejas atklāšanas ceremonija norisinājās Ungārijas parlamenta sēžu zālē, tādējādi apliecinot CIC kā organizācijas nozīmīgumu un ietekmi. Savukārt lūgtie viesi, kas uzstājās atklāšanas ceremonijas laikā, uzskatāmi parādīja, ka CIC ir globāla organizācija, kas spēj ietekmēt ar medībām un dabas aizsardzību saistītos procesus visā pasaulē. Šoreiz asamblejas uzmanība tika pievērsta visdažādākajiem jautājumiem, sākot ar medību kultūrvēsturisko nozīmi, selektīvu trofeju medību ilgtspējai, pārrobežu sadarbībai populāciju apsaimniekošanā, līdz pat medību ekonomiskajiem aspektiem un svina munīcijas ierobežojumiem Eiropā.

Tā nebija nejauša sakritība, ka vienlaikus ar CIC ģenerālo asambleju netālu no Budapeštas norisinājās arī Eiropas loku mednieku federācijas (EBF) ikgadējā tikšanās. Arī CIC atbalsta medības ar loku, uzsverot to kultūrvēsturisko nozīmi un atzīstot, ka mūsdienās medības ar loku ir uzskatāmas par vienu no humānākajiem medību veidiem, kas vismazāk konfliktē ar pārējo sabiedrību un nodara vismazāko negatīvo ietekmi uz medījamo sugu populācijām. CIC paspārnē ir izveidota īpaša loku medību darba grupa. Ģenerālās asamblejas laikā bija iespēja uzklausīt EBF prezidenta ziņojumu par šī medību veida attīstību pasaulē un Eiropā. Katru gadu šis medību veids tiek atļauts aizvien vairāk Eiropas Savienības valstīs un šobrīd to skaits jau sasniedz 15. Kā pēdējā šim pulkam ir pievienojusies Igaunija, atļaujot ar loku medīt nelimitētos dzīvniekus.

Viena no asamblejas darba grupām bija veltīta svinu saturošas munīcijas aizliegumam. Iespējams jau tuvāko gadu laikā, Eiropā tiks pilnībā aizliegts medībās izmantot svinu saturošu munīciju (ne tikai gludstobra, bet arī vītņustobra ieročiem), tādēļ ir daudz jautājumu par to, cik gatavi ir munīcijas ražotāji, lai radītu aizstājējus svinu saturošajai munīcijai.

Sīkāk ar CIC ģenerālās asamblejas materiāliem var iepazīties CIC mājas lapā: www.cic-wildlife.org. Latvijas pārstāvja līdzdalību šajā pasākumā finansiāli atbalstīja Medību saimniecības attīstības fonds. Pēc četru mednieku organizāciju (LMS, Latvijas loku mednieku asociācijas, biedrības „Medniekiem.lv” un Medību trofeju vērtēšanas nacionālās komisijas) savstarpējas vienošanās Latviju šajā pasākumā pārstāvēja Jānis Baumanis.

 

Raksts: 60tā CIC Ģenerālā asambleja, Jānis Baumanis, Latvijas Mednieku savienība, publ. 07.07.2013

Avots: http://www.lms.org.lv/60ta-cic-generala-asambleja/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *