OVT absolventi papildina darba tirgu ar kvalificētiem speciālistiem

Jūnija pēdējā nedēļā Ogres Valsts tehnikumā (OVT) valdīja saspringts laiks – izlaiduma grupu audzēkņi kārtoja kvalifikācijas eksāmenus izvēlētajā profesijā. Kvalifikācijas eksāmenu nokārtoja arī 18 topošie namdari.

Rīta pusē audzēkņiem bija jāparāda savas zināšanas eksāmena teorētiskajā daļā, kas šogad pirmo reizi tika organizēta elektroniskā formātā. Tad sekoja eksāmena praktiskā daļa, kurā visiem tika dots viens uzdevums – 4,5 stundu laikā izgatavot sagatavi betonēšanai. “Uzdevums nav grūts, tomēr ir satraukums, jo kvalifikācijas eksāmena komisija izvērtē katru paveiktā darba niansi,” atklāj Oskars Bernhards. Toties par to, ko darīt pēc tehnikuma beigšanas, Oskaram galva nav jālauza. Viņš dosies uz mīksto mēbeļu ražošanas uzņēmumu SIA “Šusts”, kur aizvadījis arī kvalifikācijas praksi. Lai arī Oskars stāsta, ka četros tehnikumā pavadītājos gados ieguvis pietiekami daudz zināšanu un praktisko iemaņu, lai varētu strādāt savā profesijā, tomēr uzņēmēji ir vienisprātis, ka radikāli jāmaina profesionālās izglītības apmācības sistēma, ieviešot, tā saukto, duālo sistēmu, kāda patlaban darbojas Vācijā, Francijā un citviet Eiropā. Šīs sistēmas aktīvu atbalstītāju  vidū ir arī Latvijas Amatniecības kameras meistars Tālis Sala. “Gan šie, gan citi puiši ir labi, viņiem ir potenciāls, bet, ja mēs noliktu blakus Vācijas profesionālās izglītības iestādes audzēkni, kurš, apguvis profesiju pēc duālās sistēmas – reizē strādājis un mācījies -, tad viņi nav salīdzināmi,” atklāj T.Sala. Un turpina: “Šajā sistēmā neesmu atklājis nevienu negatīvu faktoru, jo vairs nav jāiegulda valsts budžeta līdzekļi materiālās bāzes izveidošanā, audzēkņiem ir nodrošināts darbs pēc diploma iegūšanas. Ne mazāk svarīgs faktors arī tas, ka jaunieši ne tikai saņem stipendiju, bet arī samaksu par savu darbu. Domāju, ka daudzām ģimenēm tas būtu atspaids,” uzsver T.Sala.

Šobrīd OVT tiek komplektēta jauna namdaru grupa. Pagājušā gadā tika izveidota viena apvienotā grupa, kurā mācījās 25 būvizstrādājumu un mēbeļu galdnieki un namdari. Taču, ņemot vērā paaugstināto interesi par šīm profesijām Atvērto durvju dienās, šajā mācību gadā OVT plāno uzņemt lielāku audzēkņu skaitu un namdariem tad būtu atsevišķa grupa. “Namdaru programmā jaunieši apgūst logu, durvju izgatavošanu, koka māju būvniecību. Prioritātes, uz ko tiek likts akcents, ir koka būves. Tās ir eko būves, kas kļūst populāras visā pasaulē. Nav nekāds noslēpums, ka Latvijā daudzas ēkas ir uzbūvētas no koka. Tās ne tikai jābūvē no jauna, bet arī jārestaurē. Ir liels pieprasījums no būvfirmām, kuras vēlas savā uzņēmumā redzēt tieši mūsu audzēkņus,” stāsta OVT kokapstrādes pasniedzējs Rihards Tontegode.

 

Raksts: “OVT absolventi papildina darba tirgu ar kvalificētiem speciālistiem”, Ogres Valsts tehnikums, publ. 28.06.2013

Avots: www.ovt.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *