Izstādē Ķelnē savu pieredzi prezentē arī MeKA Testēšanas laboratorija

Mūsdienās biznesa attīstībā par nepieciešamu instrumentu kļuvušas dažādu nozaru izstādes gan vietējā, gan starptautiskajā mērogā. Arī SIA „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” (MeKA) viens no atpazīstamības un noieta tirgus veicinošajiem instrumentiem ir bijusi dalība izstādēs. Līdz šim tādā veidā institūta sniegtie pakalpojumi koksnes un tās produktu testēšanas, produktu attīstības un pētniecības, kā arī neformālās izglītības jomā veiksmīgi prezentēti starptautiskajās kokrūpniecības nozares izstādēs Vācijā un Baltkrievijā. Šogad MeKA pieteica dalību jaunā projektā – „Building Test Expo 2013″, kas vienkopus apvieno būvizstrādājumu testēšanas, pētniecības un sertifikācijas jomas uzņēmumus un to pārstāvjus.

Izstāde „Building Test Expo” ir starptautiska izstāde un tehnisks forums, kas veltīts efektīvai pētniecības, testēšanas un sertifikācijas darbībai visā būvniecības ķēdē. Pasākumā galvenā uzmanība vērsta uz inovāciju, kvalitātes, drošības un ilgtspējības veicināšanu ēkām un būvmateriāliem, izmantojot uzlabotas un inovatīvas testēšanas tehnoloģijas un procesus.

Šogad šī izstāde notika pirmo reizi Vācijas pilsētā Ķelnē no 11. līdz 13.jūnijam, apvienojot tajā vienuviet būvniecības materiālu un izstrādājumu pētniecības, testēšanas un sertifikācijas uzņēmumus, to pārstāvjus un citus šīs jomas interesentus. Paralēli izstādei norisinājās forums, kurā tika diskutēts, prezentēts ar šo jomu saistītie un būtiskākie darbības aspekti. Izstādē piedalījās pasaules vadošie šīs jomas uzņēmumi, piemēram, Intertek, Eurofins,  Fraunhofer, SGS, UL, FM Approvals, CSTB, VTT un citi. Izstādes dalībnieki pārstāvēja 15 valstis: Itāliju, Spāniju, Beļģiju, Apvienoto Karalisti, Franciju, Vāciju, Ungāriju, Dāniju, Īriju, Latviju, Čehiju, Taivānu, Turciju, Apvienotos Arābu Emirātus un Somiju. No Baltijas valstīm MeKA bija vienīgais dalībnieks šajā izstādē. Tas vērtējams pozitīvi, jo izstādes laikā institūtam acīmredzamu konkurentu no Baltijas valstīm nebija, tāpēc izdevies izveidot ciešākus un jaunus kontaktus, kā arī reālas sadarbības iespējas testēšanas jomā. Izstādes laikā gan tās dalībniekiem, gan izstādes apmeklētājiem bija iespējas iepazīties, apmeklējot dalībnieku stendus un tehnisko forumu, ar jaunākajām testēšanas tehnoloģijām un metodēm, kā arī sniegt konsultācijas ražotājiem un uzņēmumu pārstāvjiem par Eiropas tirgus pieeju būvizstrādājumu jomā. MeKAs pārstāvji atzinīgi vērtē, ka bija iespēja paralēli izstādei apmeklēt šo forumu, kurā aptvertas sekojošas jomas: ugunsreakcijas testēšana un pētniecība, sertifikācija un standartizācija, un būvniecības tehniskās iespējas. Forums sniedza iespēju iepazīties ar svarīgākajiem nozares jaunumiem, tendencēm un izmaiņām tiesību aktos.

Galvenie ieguvumi no dalības izstādē:

  • Testēšanas laboratorijas piedāvāto pakalpojumu un kompetences demonstrācija starptautiskā tirgū gan klientiem, gan konkurentiem, gan potenciāliem sadarbības partneriem;
  • Sadarbības kontakti ar sertifikācijas un testēšanas institūcijām pakalpojumu apmaiņā, ģeogrāfiski un mentāli tuvākai sadarbībai ar klientiem noteiktos reģionos;
  • Iepazīšanās klātienē ar inovatīvām testēšanas iekārtām un tehnoloģijām;
  • Aktuālā informācija par norisēm nozarē tehniskā foruma un individuālo tikšanos ietvaros;
  • Laboratorijas personāla kompetences pilnveide.

Finansējums dalībai starptautiskajā izstādē Vācijā nodrošināts ar valsts aģentūru „Latvijas Investīcijas un attīstības aģentūra” jeb LIAA noslēgto līgumu (Nr. L-ĀTA-13-1431) par projekta realizāciju eksporta veicināšanas programmas „Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” ietvaros. Uzņēmuma veiksmīgā sadarbība un pieredze ar LIAA, saņemot atbalstu dalībai starptautiskajās izstādēs, ir notikusi jau otro reizi. Pirmo reizi ar LIAA atbalstu divās starptautiskajās izstādēs Vācijā un Baltkrievijā MeKA piedalījās 2009.gadā, nodrošinot arī Latvijas vārda izskanēšanu pasaulē.

 

Avots: SIA „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *