Karēlijā jūnijā atvērta Krievijā lielākā orientēto skaidu plātņu ražotne

Jūnija nogalē Karēlijas Republikā notika svinīga orientēto skaidu plātņu (OSB) ražotnes „Kalevala” atvēršana. Paredzēts, ka jaunais kokapstrādes kombināts kļūs par galveno elementu kvalitatīvu būvniecības materiālu ražošanas industrijā Karēlijas un Krievijas tirgū patēriņam mazstāvu dzīvojamo māju būvniecības segmentā.

OSB plātņu ražotnes izveide kļuvusi par vienu no apjomīgākajiem investīciju projektiem jaunās Krievijas vēsturē plātņu rūpniecībā. Projekta realizācija tika uzsākta pirms trīs gadiem.

Tā kā jaunais kombināts aprīkots ar modernākajām ražošanas tehnoloģijām, tā atvēršana ir valsts mēroga notikums. Veiksmīga investīciju projekta realizācija un uzņēmuma atvēršana pierāda, ka koksnes resursu izmantošanas potenciāls Karēlijā ir un investēt rūpniecības attīstībā šeit ir iespējams.

Sākotnēji jaunajā rūpnīcā gadā tiks saražoti 250 – 300 tūkst.m3 plātņu. Laižot ekspluatācijā otru ražošanas līniju, gatavās produkcijas izlaides apjomi palielināsies līdz 550 – 600 tūkst.m3 gadā.

Rūpnīcā uzstādītās firmas „Siempelkamp” (Vācija) iekārtas ļaus ražot produkciju, kas atbilst visstingrākajiem ES kvalitātes standartiem. Tajā pašā laikā šeit ražotās plātnes būs lētākas nekā Eiropā. Tāpat jaunizveidotajam uzņēmumam ir būtiska sociāli-ekonomiskā nozīme – 320 jaunas darba vietas un lielāki ienākumi Karēlijas Republikas budžetā.

Projektā īstenošanā piesaistīto investīciju apjoms sastādīja vairāk nekā 8 miljardus rubļu (~131 milj. latu).

 

Raksts: “Компания «ДОК «Калевала» открыла крупнейший в России завод по производству OSB”, Лес Онлайн, publ. 26.06.2013

Avots: http://www.lesonline.ru/news/?cat_id=1&id=233010

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *