Uzņēmumam “Stora Enso Latvia” piešķirs UIN atlaidi 1,1 miljona latu apmērā

Valdība sēdes slēgtajā daļā 9.jūlijā nolemts piešķirt atbalstāmā investīciju projekta statusu kokapstrādes kompānijas “Stora Enso” iecerētajam projektam „Jaunu produktu ieviešana Launkalnes ražotnē”. Ņemot vērā plānoto investīciju apmēru, kas sastāda 4,4 miljonus latu, kopējā uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaide, ko kompānija saņems par saviem ieguldījumiem, būs 1,1 miljons latu.

“Stora Enso Latvija” projekts paredz veikt ieguldījumus jaunu produktu ražošanas uzsākšanai, kas palielinās uzņēmuma produkcijas pievienoto vērtību un stiprinās eksporta potenciālu. Ekonomikas ministrijas sagatavotie dokumenti liecina, ka uzņēmums projektu paredz īstenot 30 mēnešu laikā, uzsākot to divus mēnešus pēc Ministru kabineta lēmuma par investīciju projekta atbalstīšanu.

AS „Stora Enso Latvija” valdes priekšsēdētājs Uldis Deisons norāda: „Projekta mērķis ir jaunu, augstas pievienotās vērtības produktu ražošanas uzsākšana, tādējādi palielinot uzņēmuma produkcijas pievienoto vērtību un attīstot koksnes tālāko pārstrādi tepat Latvijā. Tā kā uzņēmums vairāk nekā 80% produkcijas eksportē, projekta īstenošana tiešā veidā pozitīvi ietekmēs Latvijas IKP un ārējās tirdzniecības bilanci. Ne mazāk svarīgi ir arī tas, ka projekta īstenošanas vieta ir uzņēmuma ražotne Launkalnē un projekta ietvaros tiks radītas vairāk nekā 20 jaunas darba vietas. Uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides piešķiršanai būs svarīga nozīme, pieņemot lēmumu par investīciju projekta īstenošanu Latvijā, jo tiek izvērtētas vairākas alternatīvas projekta realizēšanas vietas”.

Šis ir jau 10. investīciju projekts, kas atbalstīts kopš UIN atlaides par atbalstāmo investīciju projektu ietvaros veiktajiem ieguldījumiem atjaunošanas 2011.gadā. Likums paredz piemērot atlaidi 25%, ja kopējā sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summa ir līdz 35 miljoniem latu vai 15% apmērā par investīciju summu, kas pārsniedz 3 miljonus latu. Lai saņemtu atlaidi, ieguldījumi jāveic pamatlīdzekļos, kas izmantojami uzņēmuma saimnieciskās darbības veikšanai atbalstāmajās prioritārajās nozarēs un nodrošina jauna darbības profila uzsākšanu, esošās darbības modernizāciju vai paplašināšanu, vai vispārēju darbības procesa būtisku maiņu.

2011.gadā “Stora Enso Latvija” apgrozījums sasniedza 56,28 miljonus latu, kas ir par 13% vairāk nekā 2010.gadā un peļņa – 2,53 miljonus latu (+7,2%), liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums 2011.gadā realizēja 603 946 kubikmetrus apaļkoku, 224 095 kubikmetrus šķeldas un 163 659 kubikmetrus zāģmateriālu. Jau ziņots, ka 2009.gada nogalē izmaksu optimizēšanas nolūkā tika veikta “Stora Enso” kokzāģēšanas AS “Stora Enso Timber”, koksnes sagādes un tirdzniecības SIA “Stora Enso mežs”, zāģmateriālu tirdzniecības SIA “Puumerkki” un SIA “Stora Enso Timber Trading” uzņēmumu konsolidācija, izveidojot AS “Stora Enso Latvija”. Uzņēmums atrodas Smiltenē un nodarbina 144 darbiniekus. Galvenie darbības virzieni ir zāģmateriālu ražošana un tirdzniecība, apgādājot ar izejmateriāliem mātesuzņēmuma “Stora Enso” Somijas, Zviedrijas un Baltijas uzņēmumus.

 

Raksts: “Stora Enso Latvija plāno piešķirt UIN atlaidi 1,1 miljona latu apmērā”, Zanda Zablovska, Dienas Bizness, publ. 08.07.2013

Avots: www.db.lv

www.ziemellatvija.diena.lv

http://www.mk.gov.lv/lv/aktuali/zinas/2013-gads/07/090713-fm-15/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *