Vācija gatava padziļināt ekonomisko sadarbību ar Latviju

8.jūlijā tiekoties ar Latvijas Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, Vācijas prezidents Joahims Gauks (Joachim Gauck) apliecināja, ka Vācija ir gatava padziļināt ekonomisko sadarbību ar Latviju, meklējot jaunas investīciju un savstarpējās tirdzniecības iespējas.

V.Dombrovskis uzsvēra, ka mērķtiecīgs atbalsts ražojošajam sektoram un eksportam ir palīdzējis Latvijai atjaunot izaugsmi un kļūt par straujāk augošo ES ekonomiku. Valdība konsekventi strādā, lai turpinātu uzlabot investīciju klimatu un uzņēmējdarbības vidi, ko novērtē arī starptautiskie pētījumi un biznesa vides reitingi.

Premjers un Vācijas prezidents bija vienisprātis, ka ekonomiskās sadarbības jomā starp Latviju un Vāciju vēl joprojām ir neapgūts potenciāls, tādēļ abu valstu uzņēmējiem ir jāturpina darbs pie tā apgūšanas. Vācijas prezidentu vizītē uz Latviju pavada arī Vācijas uzņēmēju delegācija, kas Latvijas-Vācijas biznesa forumā tiksies ar Latvijas uzņēmējiem, lai meklētu jaunas tirdzniecības iespējas un paplašinātu esošo sadarbību. Latvijas valdības vadītājs atzinīgi novērtēja arī Vācijas iniciatīvu uzņemties vadošo lomu jaunatnes nodarbinātības uzlabošanai Eiropā, kā arī apliecināja Latvijas atbalstu aktivitātēm šajā jomā. Premjers arī uzsvēra, ka Vācijā izveidotais duālais modelis profesionālajā izglītībā ir efektīvs instruments kā veidot ciešu sadarbību starp izglītības un ražošanas sektoriem, tādēļ Latvija vēlas pārņemt šo pozitīvo pieredzi, reformējot savu profesionālās izglītības sektoru. Tāpat V.Dombrovskis pauda Latvijas pateicību Vācijai par tās atbalstu Latvijas iestājai eirozonā, kā arī Ekonomiskās Sadarbības un Attīstības Organizācijā (OECD). Premjers uzsvēra, ka abi šie soļi stiprinās Latvijas konkurētspēju starptautiskajā tirdzniecībā, palīdzēs piesaistīt jaunus investorus ražojošajam sektoram un radīt jaunas darbavietas.

Lai arī Vācija šobrīd ir sestais lielākais investors Latvijā pēc tiešajām ārvalstu investīcijām, Latvija ir ieinteresēta ciešākā sadarbībā gan eksporta apjomu kāpināšanā, gan ilgtermiņa investīciju piesaistē, lai veicinātu modernas rūpniecības un eksportspējīgu pakalpojumu sektoru attīstību. Ciešāka Latvijas un Vācijas ekonomiskā sadarbības attīstāma tādās jomās kā mašīnbūve un metālapstrāde, transports un loģistika, IT, kokapstrāde, u.c.. Viena no galvenajām Latvijas eksporta preču grupām uz Vāciju 2012. gadā bija koksne un tās izstrādājumi.

 

Raksts: “Vācijas prezidents: Esam gatavi padziļināt sadarbību ar Latviju”, Valsts kanceleja, publ. 08.07.2013

Avots: http://www.mk.gov.lv/lv/aktuali/zinas/2013-gads/07/080713-mp-01/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *