Augsts pieprasījums pēc Somijas bērza saplākšņiem 2.ceturksnī saglabājies

Aktīvs pieprasījums pēc Somijā ražotiem bērza saplākšņu materiāliem turpinājās arī aprīlī, maijā un jūnija pirmajā pusē. Daudzviet pieprasījums audzis, uzlabojoties laikapstākļiem un palielinoties būvniecības aktivitātei. Ievērojami lielāks pieprasījums pēc Somijas produkcijas pēdējos mēnešos fiksēts Krievijā, vairākās Tuvo Austrumu valstīs un dažbrīd arī Dienvidkorejā un Ķīnā. Šāda tendence skaidrota ar ekonomiskajiem sarežģījumiem Eiropā, kadēļ aizvien vairāk produkcijas piedāvāts Tuvo Austrumu, Tālo Austrumu un Austrumeiropas tirgos.

Runājot par situāciju Eiropas tirgū, ziņots, ka īpaši apmierinoša bērza saplākšņu tirdzniecība jūnija otrajā pusē bija vērojama Vācijā, Lielbritānijā un Skandināvijā. Somijas ražotāji prognozē, ka trešajā ceturksnī pieprasījums šajos tirgos nemazināsies. Lai gan Beniluksa valstīs, Spānijā un Itālijā pieprasījums stagnē, Somijā ražotie bērza saplākšņi šajos tirgos pieejami ierobežotos apjomos. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, mazāka Somijas saplākšņu pieejamība vērojama arī citviet, jo ražotājiem primārais ir nodrošināt piegādes patstāvīgajiem pircējiem ar kuriem visbiežāk slēgti ilgtermiņa līgumi. Tāpēc ir maz iespēju uzsākt sadarbību ar jauniem klientiem. Neskatoties uz aktīvo pieprasījumu tirgū, īslaicīgs ražošanas pārtraukums Somijas saplākšņu rūpnīcās notiks kā plānots, ko paredz juridiskās prasības. Līdz tradicionālajam vasaras brīvdienu periodam ražotnēs tiks strādāts ar pilnu jaudu 5 – 6 dienas nedēļā.

Daudzi Somijas saplākšņu ražotāji steiguši izmantot pieprasījuma kāpumu, jūnijā paaugstinot pārdošanas cenas par 3 – 5%.

 

Raksts: “Some Finnish birch plywood mills sold out until after the summer”, EUWID, publ. 26.06.2013

Avots: “Euwid Wood Products and Panels” (Nr.26./2013)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *