Ražotāji iesaka kokskaidu briketes pirkt vasarā, kad tās ir lētākas

“Vasara ir īstais brīdis, kad iegādāties kokskaidu briketes, jo sākoties apkures sezonai, briketes maksās līdz pat 30% dārgāk,” mudina ekskluzīvo logu ražotāja SIA “Flora” direktors Juris Bušs.

“Šobrīd Latvijas kokapstrādes uzņēmumos notiek aktīvs ražošanas posms. Mūsu uzņēmumā tiek ražoti logi un durvis, bet kā blakus produkts arī briketes. Tās tiek krautas noliktavā, tur aizņem vietu. Tāpat  arī tie ir iesaldēti līdzekļi. Tāpēc ražotāji cenšas stimulēt brikešu pārdošanu vasarā,” skaidro Juris Bušs. “Arī tad, ja izmantojam savu noliktavu, tā tik un tā nav bezmaksas. Un jo ilgāk briketes stāv noliktavās, jo lielāka ir šo brikešu cena. Tāpat arī iesaldētie līdzekļi sadārdzina preci,” precizē Juris Bušs, mudinot cilvēkus, kuriem savā saimniecībā vieta brikešu glabāšanai, kā arī šobrīd pieejami līdzekļi, briketes pirkt vasarā. “Ja malku cilvēki pērk jau pavasarī, lai tā līdz apkures sezonai paspētu izžūt, tad ar briketēm tā nav. Briketes var lietot tūlīt, tāpēc aizvien biežāk tās tiek iepirktas pēdējā brīdī,” novērojis Juris Bušs.

Juris Bušs gan pieļauj, ka cilvēki briketes pērk pēdējā brīdī arī tāpēc, ka šī brīža spiedīgajos apstākļos daudzi nemaz nevar atļauties tērēties tik tālu uz priekšu. “Ja mājsaimniecībai ziemā nepieciešamas vairākas tonnas brikešu, tad tūlītēji ir jāiztērē vairāki simti latu. Cilvēki šādus tēriņus mēdz atlikt, cerot, ka varbūt rudenī naudas pašiem būs vairāk, kā arī cerot uz kāda tirgotāja pārdošanas akciju, kā tas bija 2012.gada rudenī,” uzskata Juris Bušs, piebilstot, ka 2012.gada rudens akciju cenas cilvēkus varētu maldināt. “Tobrīd daudziem noliktavās bija atlikumi vēl no iepriekšējās siltās ziemas, tāpēc sākumā ražotāji iztirgoja vēl pērnās neiztirgotās briketes par ļoti pieņemamu cenu. Cik zinu, šogad pērno brikešu atlikumi jau iztirgoti, tāpēc  var paredzēt iksezonas cenu pieaugumu,” prognozē Juris Bušs.

“Ja nav būtisku satricinājumu, tai skaitā ļoti augsta vai arī ļoti silta ziema, tad brikešu cenas jau vairākus gadus Latvijā ir nemainīgas – vasarā tās var nopirkt par aptuveni Ls 70 par tonnu, bet ziemā tonnu jāmaksā jau aptuveni Ls 100,” novērojis Juris Bušs. Brikešu cenu ietekmē arī sezonāls pieprasījums. Ja ir auksta ziema, tad briketes vajadzīgas vairāk un pieaug arī cena. “Jāņem vērā arī tas, ka brikešu cenu Latvijā ietekmē ne tikai vietējie laika apstākļi. Kā rāda pieredze no iepriekšējiem gadiem, ja Zviedrijā ir barga ziema, tad zviedru uzņēmēji pāris dienu laikā uzpērk visus Latvijas noliktavu atlikumus un ar kuģi izved tos ārā. Un tad cenas Latvijā strauji kāpj,” stāsta Juris Bušs.

 

Preses relīze: “Ražotāji iesaka kokskaidu briketes pirkt vasarā”, SIA Flora, publ. 09.07.2013

Avots: http://www.prmail.lv/2013/07/razotaji-iesaka-kokskaidu-briketes.html#more

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *