Šoruden Ķīpsalā notiks vērienīgākā dizaina izstāde Baltijā – “Design Isle”

Šoruden Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā no 3. līdz 6. oktobrim pirmo reizi notiks gada vērienīgākais dizaina industrijas notikums – Rīgas starptautiskā dizaina izstāde „Design Isle”, kuras uzstādījums ir kļūt par viduspunktu un krustcelēm dizaina identitātei Baltijas reģionā un radīt notikumu un saskarsmes vidi dizaina profesionāļiem un inovatīviem uzņēmējiem.

Izstāde vienkopus pulcēs dizainerus, ražotājus un izplatītājus, kā arī dizaina entuziastus, lai četru dienu garumā radošā un aktīvā vidē atspoguļotu jaunākās dizaina tendences, svinētu nozīmīgākos kultūras svētkus, dibinātu biznesa kontaktus un kopīgi veicinātu dizaina nozares attīstību.

„Mūsdienu augstās konkurences apstākļos dizains ir viens no būtiskākajiem elementiem konkurētspējīgu inovatīvu preču un pakalpojumu radīšanā. Nodrošinot vidi, kurā apvienojas dizaineru idejas ar uzņēmēju iecerēm, tiek radītas izaugsmes iespējas kā dizaina industrijai, tā visai tautsaimniecībai kopumā,” stāsta izstādes līdzorganizators un Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētājs Andrejs Broks.

„Design Isle” būs biznesa platforma, kur jaunajiem un arī jau atzinību guvušajiem dizaineriem prezentēt savus oriģināldarbus un satikties ar potenciālajiem sadarbības partneriem – ražotājiem, iepircējiem un mediju pārstāvjiem no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Vācijas, Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas un citām pasaules valstīm -, lai dibinātu biznesa kontaktus un pārrunātu potenciālās sadarbības iespējas.

Izstādē ir aicināts piedalīties ikviens nozares pārstāvis, kas ir ieinteresēts piedāvāt savus produktus vai pakalpojumus profesionālam apmeklētājam un galapatērētājam. Interjera dizaineriem būs iespēja satikties ar arhitektiem, viesnīcu attīstītājiem, nekustamā īpašuma firmu pārstāvjiem, savukārt produktu dizaineri varēs iepazīties ar mēbeļu, dizaina priekšmetu, modes preču, sporta inventāra ražotājiem un daudzu citu nozaru ražotājiem, kuru produktiem nepieciešami oriģināli dizaina risinājumi.

„Līdzšinējā pieredze ir pierādījusi, ka Latvijā radīts dizains ir potenciāls eksporta pakalpojums, ar ko varam kļūt pazīstami pasaulē. Apzinoties dizaina nozīmi un tā pievienoto vērtību, kopā ar Latvijas Dizaineru savienību, Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un nozares pārstāvjiem piedāvājam dizaina izstādi, kurā prezentēt savus darbus starptautiskā mērogā, nodrošinot tiem ilgtspējīgu nākotni. „Design Isle” būs tilts starp dizaineriem un uzņēmējiem, laba Latvijas dizaina vizītkarte starptautiskajos tirgos un vieta, kas mudinās daudzus ražotājus sākt savu produktu / pakalpojumu pievienotās vērtības – dizaina – meklējumus tieši šeit,” stāsta izstādes līdzorganizators un Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 projektu grupas direktors Andris Pencis.

Izstādes centrālais notikums būs Latvijas Dizaineru savienības konkursa „Gada balva dizainā” labāko darbu ekspozīcija, kura aptvers rūpniecisko dizainu, interjera dizainu, grafisko dizainu, vides dizainu un fotodizainu. Savus darbus prezentēs labākie Latvijas dizaineri un mākslinieki, kas guvuši kā pašmāju, tā starptautisku atzinību. Nozares pārstāvjiem būs iespēja arī apmeklēt seminārus, kuros varēs iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanās sava biznesa attīstībai. Tajos pieredzē dalīsies Latvijas un ārvalstu eksperti, kuriem ir daudzu gadu pieredze dizaina jomā.

Neatņemama ekspozīcijas sastāvdaļa būs Latvijas topošo dizaineru diplomdarbi un radošie projekti.

 

Raksts: Vērienīgākā dizaina izstāde Baltijā – „Design Isle” – savas durvis vērs jau oktobrī!

Avots: http://designisle.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *