Mežizstrādes uzņēmums “Grantiņi 1” pērn dubultojis peļņu

Pērn mežistrādes uzņēmuma “Grantiņi 1” apgrozījums veidoja 7,60 miljonus latu, kas ir par 1 miljonu latu jeb 11,6% mazāk nekā gadu iepriekš. Iesniegtajā vadības ziņojumā norādīts, ka 2012.gadā apgrozījums samazinājies saistībā ar vispārējo ekonomisko situāciju un kokmateriālu cenu samazinājumu eksporta tirgos – uzņēmums savu saražoto produkciju realizē ne tikai vietējā tirgū, bet arī Eiropas Savienības valstīs. Realizācija uz ES sastāda 20,25% no kopējā apgrozījuma. Neskatoties uz to, pārskata gads noslēgts ar 94,4 tūkst. latu lielu peļņu, kas ir divkārt vairāk nekā 2011.gadā, kad tika nopelnīti 47,2 tūkst. latu.

Šogad “Grantiņi 1” slēdz tiešos realizācijas līgumus ar sadarbības partneriem Eiropas Savienībā, neizmantojot starpnieku pakalpojumus, līdz ar to ietaupot noliktavu un transporta izdevumus. Līgumos par produkcijas piegādi ārzemju firmām tiks noteikti pēc iespējas īsāki norēķinu laiki, kas neapgrūtinātu ekonomisko izdzīvošanu attiecīgajā mēnesī, norādīts ziņojumā. Tāpat īpaša uzmanība veltīta iegādātās tehnikas saglabāšanai, iespējamai resursu, izejvielu un materiālu taupīšanai un ekonomiskai izmantošanai. Tiek veikta meža mašīnu operatoru papildu apmācība, kā arī pieņemts darbā mācību instruktors.

Nākotnē uzņēmums paredzējis iespēju robežās turpināt darboties vietējā tirgū, kā arī paplašināt sadarbību ar ārvalstu firmām. Uzņēmums iecerējis turpināt darbu pie cirsmu izstrādes apjoma palielināšanas, mežistrādes un transporta pakalpojumu apjomu palielināšanas u.c. darbiem.

“Grantiņi 1” darbības profils ir mežizstrāde un ar to saistītie pakalpojumi. Uzņēmums iepērk un izstrādā cirsmas, kā arī iepērk meža zemes un mežaudzes. Uzņēmums nodarbina 85 darbiniekus. Ražotne atrodas Gulbenes novada Rankas pagastā.

 

Raksts: “SIA GRANTIŅI 1 aizvadītajā gadā 7,605 milj.Ls apgrozījums”, Klientu portfelis, publ. 03.07.2013

Avots:www.klientuportfelis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *