Norvēģijas tirgus sekmē Igaunijas koka māju ražotāju ienākumu pieaugumu

Vairāki Igaunijas saliekamo koka māju ražotāji atzinuši, ka aizvadītajā gadā ienākumi un peļņa, galvenokārt pateicoties būvniecības bumam Norvēģijā un Zviedrijā, stabili pieauguši, ziņo Igaunijas biznesa laikraksts “Aripaev”.

Saskaņā ar Igaunijas Koka māju ražotāju asociācijas sniegto informāciju, 2012.gada pirmajos trīs ceturkšņos uz Norvēģiju eksportēti 30% Igaunijā saražoto koka konstrukciju. Tai sekoja Vācija (21%), Lielbritānija (8%), Francija (7%) un Somija (6,5%). No Igaunijas 2012.gada pirmajos trīs ceturkšņos saliekamās koka mājas eksportētas 144 miljonu eiro vērtībā, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Igaunijas Vides informācijas centra dati. Tostarp uz Norvēģiju saliekamās koka konstrukcijas eksportētas 53,6 miljonu eiro vērtībā (+50%), uz Vāciju – 31,1 miljona eiro vērtībā (+10%) un uz Lielbritāniju – 11,3 miljonu eiro vērtībā. Jau ziņots, ka 2011.gadā Igaunijas koka māju eksporta vērtība pieauga par 23,8% un pārsniedza 170 miljonus eiro.

Viens no lielākajiem spēlētājiem šajā tirgus segmentā ir uzņēmums “Kodumaja”, kas pērn kāpinājis eksportu uz Norvēģiju par 50%, gadu noslēdzot ar 40 miljonus eiro  lielu apgrozījumu un 5,2 miljonus eiro lielu peļņu. Komentējot veiksmīgos finanšu rezultātus, uzņēmuma galvenais akciju turētājs un izpilddirektors Lembits Lumps (Lembit Lump) norādīja, ka uzņēmums panākumus guvis galvenokārt, pateicoties aktivitātei būvniecības nozarē un augstajām cenām Norvēģijā.

Uzņēmums “Kodumaja” ar koka māju būvniecību nodarbojas jau kopš 1995.gada. Vairāk nekā 90% saražotās produkcijas uzņēmums realizē Skandināvijā – Norvēģijā (~79% no apgrozījuma), Dānijā (~19%), Zviedrijā un Somijā.

 

Raksts: “Norway a key market for makers of timber prefab buildings”, news service BBN, publ. 10.07.2013

Avots: www.balticbusinessnews.com

http://www.puitmajaliit.ee/why-estonian-wooden-house/statistics

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *