Staltbriežu un dambriežu audzētāji noskaidros labāko ragu īpašniekus

Jau sesto gadu pēc kārtas Latvijas un Eiropas briežaudzētāji pulcēsies starptautiskā pasākuma „Staltbriežu un dambriežu buļļu ciltsvērtības un ģenētiskās kvalitātes noteikšana” ietvaros, lai samērītos ar savās saimniecībās audzēto staltbriežu un dambriežu vaislas buļļu ragiem.

Šāda veida pasākums tiek rīkots galvenokārt dzīvnieku ciltsvērtības noteikšanai – lai demonstrētu Latvijas saimniecību sasniegumus staltbriežu ciltsdarbā un veicinātu vaislas dzīvnieku eksportu. Pasākumā piedalīsies Latvijas šķirnes staltbriežu audzēšanas jeb ciltsdarba saimniecības un citas Latvijas briežaudzēšanas saimniecības, kā arī dalībnieki no citām ES valstīm. Dzīvnieku vērtēšanā piedalīsies arī starptautiski atzīti briežaudzēšanas eksperti. Brieži tiks vērtēti 6 vecuma grupās CIC vērtēšanas sistēmā un atsevišķi tiks vērtēti importēto tīrasiņu līniju dzīvnieki un Latvijas Ciltsdarba saimniecībās izveidoto krustoto asinslīniju dzīvnieki, kā arī staltbrieži starptautiskā konkurencē. Dambriežu buļļu ragus vērtēs tikai starptautiskā vērtējuma klasē. Pasākuma rezultāti dos iespēju novērtēt kopējo situāciju briežaudzēšanas jomā valstī, šķirnes briežu audzēšanas saimniecību un pārējo briežaudzēšānas saimniecību starpā.

Pasākuma ietvaros 26.jūlijā norisināsies visas nedēļas garumā vērtēto staltbriežu un dambriežu vaislas buļļu ragu ekspozīcija un labāko ragu īpašnieku apbalvošanas ceremonija, kas pieejama arī plašākai publikai. Apmeklētāji varēs pavadīt labām emocijām bagātu dienu brīvā dabā un baudīt ne tikai dažādus pavārmākslas brīnumus no Rīgas labākajiem šefpavāriem, bet arī izmēģināt spēkus loka šaušanas, šķēpa mešanas un brieža baura sacensībās, apskatīt un barot no rokas pašus briežus. Profesionāļiem un interesentiem būs iespēja klausīties noderīgas vietējo un ārvalstu profesionāļu, zinātnieku prezentācijas par briežaudzēšanas menedžmentu un attīstības īpatnībām.

Pasākums norisināsies 23. – 26.jūlijā Siguldas novada Mores pagasta „Saulstaros”. Staltbriežu un dambriežu ragi vērtēšanai tiek pieņemti no 15.jūlija.

 

Raksts: “Staltbriežu un dambriežu buļļu ciltsvērtības un ģenētiskās kvalitātes noteikšana”, biedrība “Savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācija”, skat. 12.07.2013

Avots: http://www.deerparks.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *