Baltkrievija un Polija paraksta sadarbības plānu mežsaimniecības jomā

Šā gada 1.jūlijā Polijas valsts mežu ģenerālās direkcijas delegācijas vizītes laikā Baltkrievijā ar Mežsaimniecības ministriju parakstīts sadarbības plāns par dažādu attīstības pasākumu īstenošanu līdz 2015.gadam.

Sadarbības pasākumu plāns sevī ietver tādus darbības virzienus kā daudz aktīvāka abu valstu mežkopju biedrību sadarbības attīstība, meža dienestu starptautiskās mijiedarbības attīstība, kā arī pasākumus, ko deliģē ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas Eiropas Mežsaimniecības komisija. Vēl viens sadarbības virziens – abu valstu speciālistu, jaunu zināšanu, tehnoloģiju un pieredzes apmaiņa mežsaimniecības jomā, meža apsardzības un aizsardzības, biotehnoloģiju, meža izmantošanas jomā, medību saimniecībā, ekotūrismā un rekreācijas jomā.

Polijas mežkopju delegācijas vizītes mērķis bija iepazīties ar Baltkrievijas pieredzi mežu apsaimniekošanā, to racionālā izmantošanā, aizsardzībā un apsardzībā, kā arī jaunu sadarbības virzienu konkretizēšanai. Kā uzsvēris Baltkrievijas mežsaimniecības ministrs Mihails Ameļjanovičs, 17 gadus ilgā abu valstu sadarbība mežsaimniecībā nav izpalikusi bez rezultātiem – nav noslēpums, ka Baltkrievijas mežsaimniecība daudzviet orientējas uz Polijā izveidoto meža apsaimniekošanas modeli. Pēc ministra domām, nākotnē abu valstu sadarbība dziļāk būtu jāattīsta attiecīgo dienestu vadītāju līmenī – biežāk jārīko šādas tikšanās pieredzes apmaiņas nolūkos, tādējādi vēl vairāk nostiprinot izveidojušos sadarbību.

Mežsaimniecības jomā Baltkrievija un Polija sadarbojas jau kopš 1996.gada.

 

Raksts: “Белорусские и польские лесоводы подписали план мероприятий по развитию сотрудничества до 2015 года”, БЕЛТА, publ. 08.07.2013

Avots: http://butb.by/index.php?page=64&date=2013-07-08&id=34593

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *