Norisinājusies LVMI Silava organizētā Baltijas jūras reģiona konference 2013

No 10. līdz 12. jūnijam Rīgā, viesnīcā MARITIM Park Hotel norisinājās starptautiska zinātniska konference “Starpnozaru pētījumi augstākai mežu sociāli-ekonomiskajai vērtībai” (Interdisciplinary Research for Higher Socioeconomic Value of Forests). Konferenci organizēja LVMI Silava sadarbībā ar Nordic Forestry CAR-ES (Centre of Advanced Research – Environmental Services), Eiropas Meža Institūtu un A/S “Latvijas valsts meži”.

Konferencē piedalījās 50 dalībnieki no 9 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Polijas, Itālijas un Rumānijas. Pirmajās divās konferences dienās pavisam kopā tika sniegti 47 mutiskie un stenda referāti šādās sesijās:

  • Meža apsaimniekošanas ekonomiskie un politiskie aspekti;
  • Meža izmantošana un produkti;
  • Īscirtmeta un daudzfunkcionāla mežsaimniecība;
  • Mežu nodrošinātie vides pakalpojumi: ogleklis, augsnes un bioloģiskā daudzveidība;
  • Mežu nodrošinātie vides pakalpojumi: ražības paaugstināšana;
  • Rekreācija kā meža apsaimniekošanas galvenais mērķis.

Konferences trešajā dienā dalībniekiem bija iespēja doties ekskursijā uz Skrīveru dendroloģisko parku, daudzfunkcionālu īscirtmeta plantāciju, Vesetnieku meža ekoloģijas stacionāru un Kalsnavas arboretumu, lai dabā iepazītos un diskutētu par dažādiem vides pakalpojumiem, ko cilvēcei sniedz meži.

No konferences dalībniekiem tika saņemtas pozitīvas atsauksmes un izteikta interese par šāda veida pasākuma regulāru organizēšanu, piemēram, reizi divos gados.

Ar zinātnisko rakstu žurnālu “Baltic Forestry” ir vienošanās, ka pietiekama iesūtīto rakstu skaita (15-17) gadījumā konferences rakstu krājumu būs iespējams veidot kā žurnāla speciālizlaidumu. Pilno tekstu iesūtīšanas termiņš – 2013. gada 30. Septembris. Vairāk informācijas konferences mājas lapā www.bsrclatvia2013.com, sadaļā ‘Presentations and Proceedings’.

 

Raksts: “Norisinājusies LVMI Silava organizētā Baltijas jūras reģiona konference 2013”, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”, publ. 18.06.2013

Avots: http://www.silava.lv/73/section.aspx/312

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *