Ar 1.jūliju spēkā stājusies jauna Eiropas Savienības Būvizstrādājumu regula

No 1. jūlija spēkā stājusies jauna Eiropas regula, kas nosaka saskaņotus būvizstrādājumu tirdzniecības nosacījumus.

Līdz šim Latvijā galvenais dokuments, kas regulēja būvmateriālu izmantošanu, ir Ministru kabineta noteikumi Nr. 181 “Būvizstrādājumu atbilstības novērtēšanas kārtība reglamentētajā sfērā”. Ar šiem noteikumiem tika ieviesta būvmateriālu direktīva 89/106/EEK, kas noteica CE marķēšanas nepieciešamību būvniecības materiāliem atbilstoši saskaņotajiem standartiem. Ar 2013. gada 1. jūliju šo direktīvu aizstāj jaunā Eiropas Savienības Būvizstrādājumu regula 305/2011, kas papildināta ar jauniem jēdzieniem un saturu, kā arī skaidrāk definē uzņēmēju pienākumus un veicamās procedūras.

Ieviesta arī pavisam jauna būtiska prasība būvēm – ilgtspējīga dabas resursu izmantošana. Tā nosaka, ka būves būs jāprojektē un jābūvē tā, lai būvēšanas laikā pēc iespējas racionālāk izmantotu dabas resursus un pēc to nojaukšanas būtu iespējama konstrukciju materiālu atkārtota izmantošana vai pārstrāde. Šī prasība ietver arī videi nekaitīgu izejvielu lietošanu.

Cik vērtīgs ir CE marķējums? Būvizstrādājumu marķēšana ar CE zīmi apliecina, ka ražojums atbilst ES izstrādātajiem tiesību aktiem un to drīkst pārdot visā Eiropas Ekonomiskajā zonā. Tādējādi produkcijas marķēšana ar CE zīmi sniedz vairākas priekšrocības: palielina uzņēmuma konkurētspēju tirgū, piesaista klientus un atvieglo eksporta iespējas uz ārvalstīm.

 

Raksts: “Izmaiņas CE marķējumā”, Aigars Roga, skat. 17.07.2013

Avots: Žurnāls “Baltijas Koks”, Jūnijs, Nr.6 (154) 2013

Lasīt vairāk: http://latforin.info/fileadmin/portals/image/faili/CE_mark.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *