Nordea piešķir kredītlīniju AS “Latvijas valsts meži” 10 miljonu latu apmērā

Nordea bankas Latvijas filiāle akciju sabiedrībai “Latvijas valsts meži” piešķīrusi kredītlīniju 10 miljonu latu apmērā. Uzņēmums piešķirto finansējumu paredz izmantot stabilas naudas plūsmas nodrošināšanai – dividenžu un citiem maksājumiem. Šis ir līdz šim pirmais, tik apjomīgais AS “Latvijas valsts meži” darījums ar Nordea.

Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks: “Mežsaimniecība vēsturiski bijusi viena no vadošajām tautsaimniecības nozarēm Latvijā, turklāt tai ir būtiska loma Latvijas eksporta tirgū  –  koka un papīra izstrādājumu ražošana 2012.gadā sastādīja 11,1% no kopējā eksporta apjoma, turklāt paredzams, ka šogad šo nozaru nozīme pieaugs vēl vairāk. Latvijas valsts meži ir viens no lielākajiem un stabilākajiem Latvijas uzņēmumiem, kas ik gadu strādā ar peļņu, turklāt nodrošina darba vietas ap 1000 darbiniekiem un ap 7000 darbavietas pie uzņēmuma pakalpojumu sniedzējiem.  Kā uzņēmumus mūs vieno spēcīga korporatīvās sociālās atbildības platforma, kas ne vien veicina dažādas sociāli atbildīgas rīcības, bet arī nodrošina sabiedrības iesaisti. Ar šo darījumu uzsakām jaunu sadarbību un esam pārliecināti – tā atbalstīs klienta vajadzībām piemērotas ilgtermiņa finanšu sadarbības. ”

Jau ziņots, ka AS “Latvijas valsts meži” no 2012. gada peļņas uzņēmuma īpašniekam – Latvijas valstij – dividendēs samaksājusi 34,7 miljonus latu. Aizvadītajā gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 178,1 miljonu latu, bet peļņa – 38,5 miljonus latu. Lai gan koksnes pārdošanas apjomi 2012. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, samazinājušies apmēram par 12 %, LVM kopējie ienākumi bija par 8,85 miljoniem latu lielāki, nekā sākotnēji plānots. Šāds rezultāts panākts, pateicoties uzņēmumā veiktajiem pasākumiem darba efektivitātes paaugstināšanai un attīstības projektiem koksnes loģistikā.

Arī 2013.gadā LVM pārdodamās koksnes apjoms turpinās samazināties – šogad uzņēmums pārdos ne vairāk par 5,5 milj.m3 apaļkoksnes, kas ir par aptuveni 0,5 milj.m3 mazāk nekā pērn. Proti, 2012.gadā LVM pārdeva 5,9 milj.m3 koksnes. Tas ir par 1,1 milj.m3 mazāk nekā 2011.gadā un par 2,8 milj.m3 mazāk nekā tika realizēts 2010.gadā.

 

Raksts: “Nordea piešķir kredītlīniju AS „Latvijas valsts meži” 10 miljonu latu apmērā”, Nordea banka, publ. 16.07.2013

Avots: www.nordea.lv

http://www.lvm.lv/lat/presei/pazinojumi_presei/?doc=16116

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *