Somijas kompānija “UPM” pārdevusi zāģmateriālu ražotni Pestovā

Jaunās biznesa stratēģijas ietvaros, kas vērsta uz ražošanas jaudu restrukturizāciju struktūrvienībā “UPM Timber”, Somijas mežrūpniecības kompānija “UPM” nolēmusi koncentrēties uz to zāģētavu attīstību, kas integrētas ar celulozes rūpnīcām. Koksnes pārstrādes biznesa restrukturizācijas ietvaros šā gada sākumā kompānija paziņoja par daļēju ražošanas pārtraukšanu Novgorodas apgabalā esošajā kokzāģētavā.

15.jūlijā “UPM” parakstīja vienošanos par šīs zāģētavas un tajā esošo iekārtu pārdošanu Krievijas uzņēmumam “Lesnaya Innovacionnaya Kompanya”. Darījuma cena gan netiek atklāta. Par Pestovas pilsētā esošās zāģētavas potenciālā pircēja meklējumu uzsākšanu “UPM” paziņoja š.g. 10.janvārī.

“UPM” ziņojumā norādīts, ka rūpnīcas jaunais īpašnieks plāno atsākt zāģmateriālu ražošanu pēc iespējas ātrāk. “Lesnaya Innovacionnaya Kompanya” (ООО “ЛИК”) ir jauns uzņēmums, kas atrodas Pestovā, Novgorodas apgabalā un specializējas mežizstrādē, izmantojot mūsdienīgas sortimentu sagatavošanas tehnoloģijas. Pirkums veikts, pamatojoties uz uzņēmuma iniciēto projektu, kas paredz tradicionālo un inovatīvu būvmateriālu ražošanu, tādējādi veicot kompleksu koksnes resursu izmantošanu. Uzsākot darbošanos zāģmateriālu ražošanas biznesā, uzņēmums jauniegūtajā objektā gatavojas palielināt  gan pārstrādes jaudas, gan saražotās produkcijas pārdošanas apjomus.

“UPM” skujkoku zāģmateriālu ražotne Pestovā tika atvērta 2004.gada maijā. Tās jauda ir 260 000 kubikmetru zāģēto un 40 000 kubikmetru ēvelēto kokmateriālu gadā. Saražotā  produkcija pamatā realizēta Eiropā, Krievijā, Tuvo un Tālo Austrumu valstīs. Bez apmalotiem, pamatā egles zāģmateriāliem, rūpnīcas ēvelēšanas cehā tika ražoti pēc stiprības šķiroti, ar CE zīmi marķēti kokmateriāli UPM-Strong māju būvniecībai, kā arī iekšējās apdares materiāli UPM-Living. Šī ir arī viena no pirmajām kokzāģētavām Krievijas ziemeļaustrumos, kurai piešķirts kvalitātes vadības sertifikāts ISO 9001:2008, vides pārvaldības sistēmas standarta ISO 14001:2004 un FSC sertifikāts.

Struktūrvienībā “UPM Timber” tiek ražoti skujkoku zāģmateriāli gan to izmantošanai būvniecībā, gan mēbeļrūpniecībā. “UPM” piederošajās rūpnīcās Somijā, Austrijā un Francijā ik gadu tiek saražoti kopumā ap 1,8 miljoni kubikmetru kokmateriālu.

 

Raksts: “UPM ПРОДАЕТ ЛЕСОПИЛЬНЫЙ ЗАВОД В ПЕСТОВО ООО «ЛЕСНАЯ ИННОВАЦИОННАЯ КОМПАНИЯ»”, UPM, publ. 12.07.2013

Avots: www.upm.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *