Šoruden Maskavā notiks 13. starptautiskā specializētā nozares izstāde “WOODEX”

No 26. līdz 29. novembrim Maskavas izstāžu centrā “Krokus Ekspo” norisināsies 13. starptautiskā kokapstrādes un mēbeļu ražošanas iekārtu izstāde “WOODEX/Лестехпродукция”, kas ir lielākā specializētā nozares izstāde Krievijā, vienkopus pulcējot pasaulē vadošos mežrūpniecības, kokapstrādes un mēbeļu ražošanas iekārtu ražotājus, izplatītājus un tirgotājus.

Par neatņemamu izstādes sastāvdaļu kļuvusi piesātināta lietišķā programma, kuras ietvaros šogad notiks trīs konferences. Pasākumu cikls tiks uzsākts 26. novembrī ar konferenci „Kurināmās granulas, briketes un šķeldas: ražošana, realizācija, patēriņš”. Sniegto ziņojumu un diskusiju galvenās tēmas: starptautiskais granulu, brikešu un šķeldu tirgus; biokurināmā patēriņa tendences Krievijas tirgū un pasaulē; ražošanas iekārtas, biokurināmā izmantošana un uzglabāšana; biokurināmā eksporta un vietējā tirgus perspektīvas; ražošanas izejvielas: meža resursi, loģistika un izmaksas. 27. novembrī paredzēta konference par orientēto skaidu plātņu ražošanu, realizāciju un patēriņu Krievijā. Šajā dienā galvenie apspriedes temati būs: globālais OSB tirgus; Krievijas tirgus: apjomi, cenas, ražotāji, realizācijas kanāli un patēriņa īpatnības. Tāpat tiks runāts par OSB ražošanas kvalitātes kontroles sistēmu, produkcijas realizācijas principiem Krievijas tirgū, eksporta perspektīvām un ražošanas izejvielām. Savukārt 28. novembra konference būs veltīta inovācijām līmēto koka konstrukciju ražošanā un izmantošanā. Pasākuma gaitā tiks caurskatītas šādas tēmas: novitātes koksnes izmantošanā dzīvojamo, sabiedrisko un rūpniecisko objektu būvniecībā; tirgus perspektīvas un ražošanas iespējas Krievijā; krusteniski līmētie kokmateriāli (CLT): jauno tehnoloģiju priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālajām māju būvniecības metodēm Krievijā; faktori, kas kavē šādu tehnoloģiju ieviešanu Krievijā; krusteniski līmēto kokmateriālu ražošanas iekārtas; līmēto finiera materiālu (LVL) izmantošanas pieredze būvniecībā un citas izmantošanas sfēras; liela laiduma līmēto kokmateriālu sijas, ražošanas tehnoloģijas, specifika un izmantošanas prakse Krievijā; normatīvās bāzes izstrāde koksnes izmantošanai būvniecībā, kā arī zāģmateriālu stiprības iedalījums šādu siju ražošanai.

Izstādes ietvaros jau septīto reizi notiks arī starptautiskais konkurss “Kokapstrādes līderis 2013”, kas parādīs ievērojamākos sasniegumus kokapstrādes un mēbeļrūpniecības tehnoloģiju, iekārtu, instrumentu un aprīkojumu jomā.

Iepriekšējā izstādē 2011.gadā piedalījās 363 uzņēmumi no 25 pasaules valstīm. Lai apspriestu aktuālākos nozares jautājumus un iepazītos ar jaunākajām tehnoloģiskajām izstrādēm, tradicionāli šo izstādi četru dienu laikā apmeklē vairāk nekā 10 000 speciālistu. Lielākā daļa – aptuveni 70% – apmeklētāju uz šo izstādi ierodas, lai uzzinātu par jaunākajām tehnoloģijām. Teju 40% izstādes apmeklētāju darbojas mēbeļrūpniecībā, aptuveni 30% – namdaru izstrādājumu (logu, durvju) ražošanā, ~25% – iekārtu un tikpat daudz – zāģmateriālu ražošanā. Lielāko izstādes apmeklētāju īpatsvaru – 41,2% un 25,5% – veido attiecīgi uzņēmumu vadītāji un nozares speciālisti.

 

Raksts: “Ключевые мероприятия деловой программы выставки «Woodex / Лестехпродукция»”, Woodexpo, publ. 19.06.2013

Avots: http://www.woodexpo.ru/ru-RU/home/press/news/13111.aspx

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *