Radīta “Virtuālā prakse” jauniešiem darba ikdienas izziņai dažādās profesijās

Nolūkā sniegt iespēju jauniešiem iepazīt darba ikdienu strādājot dažādās profesijās, Latvijā izveidots Eiropā nebijis projekts – datorspēle “Virtuālā prakse”.

“”Virtuālā prakse” ļauj jauniešiem tiešsaistē pastrādāt dažādos uzņēmumos. Tā ir iespēja izmēģināt spēkus dažādās profesijās un risināt reālas darba situācijas. Projekts palīdzēs jauniešiem mācību procesā, karjeras izvēlē, kā arī veicinās ātrāku iekļaušanos darba tirgū, jo patlaban viens no galvenajiem jauniešu bezdarba iemesliem ir tieši praktiskas darba pieredzes trūkums,” skaidro portāla “Prakse.lv” vadītājs Jānis Logins.

Projekts ir kā apjomīga profesiju enciklopēdija, kas ar katru dienu kļūst arvien lielāka. “Virtuālajā praksē” iekļautas arī Latvijas darba devēju 2013. gadā ieteiktākās profesijas – programmētājs, mārketinga speciālists, grāmatvedis, projektu vadītājs, sabiedrisko attiecību speciālists un citas. Tāpat iespējams iepazīties ar vienas profesijas darba pienākumiem dažādos uzņēmumos, gūstot daudzpusīgāku priekšstatu par katru amatu. Tā kā uzņēmumu atsaucība ir liela, plānots, ka līdz 2016. gadam projektā tiks iesaistīti vairāk nekā 5000 darba devēji. Tuvākajā laikā “Virtuālā prakse” tiks attīstīta arī starptautiskā mērogā, aicinot piedalīties ārzemju uzņēmumus. “Virtuālo praksi” iecerēts iekļaut arī mācību saturā, aicinot skolotājus un pasniedzējus izmantot spēlē attēlotās reālās darba situācijas stundās un lekcijās.

“Virtuālā prakse” ļauj iepazīt darba ikdienu vairāk nekā 100 uzņēmumos un 90 profesijās. Pieejamo profesiju skaitu šogad plānots palielināt līdz 350 profesijām. “Virtuālo praksi” izstrādājis karjeras portāls “Prakse.lv”, Latvijas Darba devēju konfederācija un “Statoil Fuel & Retail Latvia”, sadarbojoties ar vairāk nekā 100 darba devējiem. Spēle pieejama: http://www.virtualaprakse.lv.

Profesijas tiek attēlotas caur ikdienas situācijām jeb epizodēm. Katru epizodi veido jautājums, situācijas attēls un pareizās atbildes paskaidrojums. Aktīvākajiem spēles dalībniekiem tiks piedāvātas reālas darba un prakses iespējas.

 

Raksts: “Radīts unikāls projekts “Virtuālā prakse” jauniešu bezdarba mazināšanai”, Annemarī Šperliņa, Izglītības un karjeras portāls ‘Prakse.lv’, publ. 17.07.2013

Avots: www.reitingi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *