Pagarināts darbu iesniegšanas termiņš konkursam “Gada balva dizainā 2013”

Latvijas Dizaineru savienība informē, ka atsaucoties uz lielo pieprasījumu, darbu iesniegšanas termiņš konkursam “Gada balva dizainā 2013” bez papildus samaksas pagarināts līdz 31. jūlijam.

Konkursa mērķis ir noteikt labākos divu aizvadīto gadu dizaina sasniegumus, kā arī apzināt un popularizēt kvalitatīvākos dizaina projektu risinājumus Latvijā. Tādējādi šis ir viens no instrumentiem inovatīvas tautsaimniecības procesa veidošanā, konkurētspējīgu un eksportspējīgu preču un pakalpojumu radīšanā. Tāpat konkursa mērķis ir vērst sabiedrības, valsts un pašvaldību institūciju, investoru, tirgotāju un ražotāju uzmanību uz dizaina nozīmi un pievienotās vērtības lomu uzņēmējdarbībā, eksporta veicināšanā un ekonomikas stimulēšanai.

Dizaineri, arhitekti, nozarē studējošie un dizaina pasūtītāji savus darbus var pieteikt septiņās dizaina kategorijās: Rūpnieciskajā dizainā, Modes aksesuāru/tekstila dizainā, Iepakojuma dizainā, Grafiskajā dizainā, Foto dizainā, Interjera dizainā un Vides dizainā. Atskatoties uz iepriekšējiem gadiem, konkurss “Gada Balva dizainā” izpelnījies lielu mediju un sabiedrības uzmanību. Pērn dizaina izstādei tika pieteikti 149 darbi, kas ir par gandrīz 50% vairāk nekā 2011.gadā. Visplašāk pārstāvētā dizaina kategorija bija Industriālais dizains, kurā tika iesniegti pavisam 54 darbi. Kā atzinuši konkursa dalībnieki un atbalstītāji, tā ir iespēja dažādu nozaru profesionāļiem nodibināt jaunus kontaktus, veidot sadarbības un labvēlīgu konkurenci, kas ir efektīvas dizaina attīstības pamats.

Konkurss noritēs jaunas izstādes – “Design Isle” – ietvaros no 3. līdz 6. oktobrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, kad notiks arī gadskārtējā mēbeļu un interjera izstāde “Baltic Furniture 2013″. Izstāde „Design Isle” vienkopus pulcēs dizaina profesionāļus, uzņēmējus, pasūtītājus un ikvienu interesentu, lai radošā un aktīvā vidē prezentētu un meklētu „dizaina pērles”, savstarpēji dalītos ar idejām, veidotu jaunus kopprojektus un kopīgi veicinātu dizaina nozares attīstību, sekmējot pievienotās vērtības pienesumu ekonomikas izaugsmē. Izstādes ekspozīcijas tematika: Dzīvojamo, sabiedrisko, ražošanas u. c. ēku interjeri. Mēbeles. Unikālā dizaina objekti. Vides objekti. Reklāmas elementi. Rūpnieciski ražojami objekti. Grafiskais dizains. Iepakojuma dizains. Virtuālā grafika, mājaslapu dizains. Modes un tekstila dizains. Fotodizains.

„Iecere rīkot dizaina izstādi nav nejaušība, bet gan likumsakarība. Dizaina sadaļa vairāku gadu garumā ir bijusi neatņemama izstādes „Baltic Furniture” sastāvdaļa, jo mēs, mēbeļu izstādes organizatori, apzināmies, ka cilvēkam ir svarīga ne tikai mēbeles funkcionalitāte, bet arī tās estētiskais baudījums. Sākotnēji izstādē „Baltic Furniture” tika pozicionēts vienīgi mēbeļu dizains, taču, uzsākot sadarbību ar Latvijas Dizaineru savienību, apzinājāmies, ka mēbeļu dizains ir cieši saistīts ar citām dizaina nozarēm un kopā tas veido konkurētspējīgu piedāvājumu ne tikai pašmāju, bet arī ārvalstu tirgū,” skaidro BT 1 projektu grupas direktors Andris Pencis.

 

Raksts: “Darbu iesniegšanas termiņš konkursam GADA BALVA DIZAINĀ 2013 pagarināts līdz 31. jūlijam!”, Latvijas Dizaineru savienība, skat. 19.07.2013

Avots: http://www.design.lv/

“Gada balva dizainā 2012” uzvarētāji

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *