Informatīvs materiāls par lauksaimniecībā neizmantoto zemju apmežošanu

Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar WWF un LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centru (MKPC) izdevis informatīvu materiālu zemes un meža īpašniekiem “Lauksaimniecībā neizmantoto zemju apmežošana”.

Strauji notiekošo pārmaiņu apstākļos, kuri skar dzīves vidi laukos, aktuāls kļūst jautājums, ko  īpašniekam darīt ar lauksaimniecībā neizmantoto  zemi. Racionāla alternatīva, kas tiek piedāvāta un pat stimulēta ar dažādiem finanšu mehānismiem, ir neizmantoto platību apmežošana. Jaunveidojamās meža platības lielākoties tiek uztvertas kā koksnes resursu banka ar īsāku vai garāku aprites ciklu. Tomēr, līdztekus  minētajam apsvērumam, lēmums par apmežošanu katrā situācijā būtu  jāsaista vēl ar kādiem specifiskiem motīviem, jo tieši caur dažādajām nozīmēm, kas tiek piešķirtas mežam, iespējams panākt daudzveidīgu  meža funkciju īstenošanos. Ne mazāk svarīga ir meža kā telpas elementa veidošanās un iekļaušanās  esošajā dabas apstākļu mozaīkā. Šie jautājumi diskusijā par Latvijas neizmantoto zemju apmežošanu aplūkoti maz, kas arī ir galvenais iemesls, kādēļ tapis izdevums.

Drukātā formā jaunais materiāls būs pieejams PDF demonstrējumu teritorijās, MKPC birojos un semināros, elektroniski – PDF un MKPC mājas lapās www.pdf.lv , www.mkpc.llkc.lv.

 

Raksts: “Jauns informatīvais materiāls “Lauksaimniecībā neizmantoto zemju apmežošana””, LLKC MKPC, publ. 16.07.2013

Avots: www.mkpc.llkc.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *