Japānas biznesa pārstāvji novērtē sadarbības potenciālu ar Latviju

Š.g. 19.jūlijā Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK) viesojās Japānas biznesa asociācijas KEIDANREN delegācija, tiekoties ar LDDK vadību, uzņēmējiem un Ārlietu ministrijas pārstāvjiem. Japānas delegācijas pārstāvji uzsvēruši, ka Latvijas pievienošanās eirozonai veicinās abu valstu sadarbību, portālu Diena.lv informē LDDK.

Tikšanās laikā tika pārrunāts Latvijas un Japānas ekonomiskās sadarbības potenciāls un investīcijas nozarēs ar augstu produktivitāti un pievienoto vērtību, tostarp mežrūpniecības un kokapstrādes sfērā, banku un finanšu sektorā, farmācijas un ķīmijas preču segmentā, kā arī transporta, loģistikas, tūrisma, enerģētikas un IKT jomās.

Japānas delegācijas pārstāvji norāda, ka Latvijas izaugsme liecina par tautas spēju saliedēties ekonomiskās augšupejas nodrošināšanai pēc smagas finanšu un ekonomiskās krīzes. Papildus tika apspriestas Latvijas biznesa vides stiprās puses salīdzinājumā ar citām Baltijas valstīm, kā arī pārrunāti jautājumi par ekonomiskajām attiecībām ar Krieviju, Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm. Ņemot vērā, ka Japānas uzņēmumi daudz investējuši Višegradas valstīs un plāno savas darbības izvēršanu Baltijas valstīs, Ukrainā un Balkānu reģionā, tika pārrunāta Latvijas ekonomiskā sadarbība ar Poliju, Ungāriju, Čehiju un Slovākiju.

Sarunas par ES un Japānas Brīvās tirdzniecības līguma (BTL) noslēgšanu tika uzsāktas šā gada aprīlī, domājot par visaptverošu ekonomisko izaugsmi, kā arī jaunu darba vietu izveidi, paplašinoties tirdzniecībai un investīcijām. Pamatojoties uz šo fundamentālo sapratni, Japānas delegācija vizītes ietvaros Latvijā pēta veidus, kā paplašināt divpusējo ekonomisko sadarbību, kā arī, tiekoties ar Valsts prezidentu un uzņēmējiem, aicinājusi drīzumā noslēgt ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīgumu, ziņo LDDK. Ar Japānas delegāciju tikās Latvijas uzņēmēju pārstāvji no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas, AS Latvijas Finieris, Rīgas un Ventspils brīvostām, AS Latvenergo, SIA LatCard un Sabiedrības Tilde.

 

Raksts: “Japānas biznesa asociācija augsti novērtējusi ekonomiskās sadarbības potenciālu ar Latviju”, Diena.lv, publ. 19.07.2013

Avots: www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *