Nolemts slēgt vienu no lielākajām biomasas elektrostacijām Eiropā

Vadošā Lielbritānijas enerģētikas kompānija “RWE npower” nākusi klajā ar paziņojumu par Tilburijas siltumelektrostacijas slēgšanu un atjaunojamās enerģijas ražošanas pārtraukšanu. Spēkstacijas slēgšanas rezultātā tiks samazināts gan darbinieku skaits (par 220), gan saražotās enerģijas daudzums.

Tilburijas ogļu elektrostacijā ar jaudu 1131 MW, kuru līdz 2015.gadam bija plānots slēgt tās pārmērīgā gaisa piesārņojuma dēļ, 2012.gada sākumā tik īstenota pāreja uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Bija paredzēts, ka spēkstacija darbosies ar 750 MW jaudu un ik gadu patērēs ap 2,5 miljonus tonnu koksnes granulu, nodrošinot ar enerģiju 1,5 miljonus mājsaimniecību. Lielāko daļu (vairāk nekā 90%) kurināmā spēkstacijai bija plānots piegādāt no Ziemeļamerikas, kur darbojas vairākas “RWE Innogy” granulu ražotnes.

Vēsts par Tilburijas siltumelektrostacijas slēgšanu radījusi ne mazums diskusiju gan ekspertu, gan patērētāju vidū, kas norūpējušies par energoapgādes stabilitāti un uzdod jautājumu, vai valdība spēs izpildīt saistības, ko tā uzņēmusies attiecībā uz atjaunojamo energoresursu patēriņa īpatsvara palielināšanu valstī. Eksperti skaidro, ka pēc atteikšanās no ogļu izmantošanas par labu koksnes kurināmajam, energokompānija nav spējusi sasniegt projektēto jaudu. Turklāt kompānijai trūcis investīciju spēkstacijas modernizācijai, un Britu valdība nesen paziņoja par subsīdiju samazināšanu gan biokurināmā, gan ‘zaļās’ enerģijas ražošanai. Tā kā privātajām kompānijām bez valsts atbalsta biomasas izmantošana ir ekonomiski neizdevīga, tās atsāk tradicionālās degvielas patēriņu vai nolemj slēgt objektus, kā šajā gadījumā to izdarījusi kompānija “RWE npower”.

Tilburijas siltumelektrostacija tiks slēgta šā gada 31.oktobrī.

 

Raksts: “RWE npower closes Tilbury biomass power station”, The Guardian, publ. 05.07.2013

Avots: www.guardian.co.uk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *