Ekoloģiskas un funkcionālas mēbeles bērnistabām no Latvijas bērza

Domājot par apkārtējās vides ekoloģiju un estētiku, 2007.gadā Francijā dibināts ģimenes uzņēmums “Nonah”, kas piedāvā mūsdienīgas, funkcionālas, kvalitatīvas un ekoloģiskas koka mēbeles bērniem. Sniedzot savu artavu tik nozīmīgo tropu mežu saglabāšanā Amazonē, Indonēzijā un citviet pasaulē, uzņēmums mēbeļu un rotaļlietu izgatavošanā izmanto bērza koksni, kas iegūta no ilgtspējīgi apsaimniekotiem, FSC un PEFC sertificētiem mežiem Latvijā.  Ilgtspējīgs un inovatīvs uzņēmuma “Nonah” izpratnē ir mazāk ķīmiju saturošs, tāpēc mēbeles tiek izgatavotas no masīvkoksnes, ierobežojot nedabisko komponenšu patēriņu. “Nonah” mēbeļu ražošanā tiek izmantotas līmes, kas nesatur fenolu un formaldehīdus. Savukārt virsmu apstrādei tiek izmantotas ekoloģiskās lineļļas, kas dabā ātri noārdās, un ūdens bāzes krāsas, kas nesatur toksiskās vielas un smagos metālus. Tāpat “Nonah” mēbeļu koncepcija paredz pēc iespējas mazāku metāla savienojošo detaļu izmantošanu, kas nozīmē mazāku toksisko vielu emisiju ražošanas procesā. Katra priekšmeta izgatavošanā koks ir apstrādāts minimāli, lai saglabātu tā unikālo faktūru.

Uzņēmuma stratēģijā ietilpst arī gaisa piesārņojuma samazināšana, transportējot nepieciešamās ražošanas izejvielas, jo pašreiz pasaulē vērojamā prakse – koksnes iepirkšana Kanādā, tās piegāde Āzijas ražotājiem, kas gatavo produkciju realizē Eiropā – ir neloģiska. Tāpēc “Nonah” mēbeles ražotas no vietējā tirgū – Latvijā iegūtas koksnes, kur tās transportēšanas izmaksas līdz ražotnei, kas atrodas 50 km attālumā no Rīgas, ir minimālas. Salīdzinoši mazas izmaksas veido arī gatavās produkcijas transportēšana uz Franciju, kur bāzēts  “Nonah” uzņēmums. Gaisa transporta pakalpojumus uzņēmums neizmanto. Toties aktīvi meklē risinājumus, lai uzsāktu dzelzceļa transporta izmantošanu.

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais etaps “Nonah” mēbeļu ražošanā un tirdzniecībā ir iepakojums un informatīvās brošūras, kas gatavotas no 100% pārstrādājama papīra un kartona. Arī iepakojuma veidošanā izmantotās līmes un apdrukā izmantotās krāsas ir ekoloģiskas.

“Nonah” mēbeļu kolekcijā ietilpst desmit produkti: klasisks oriģināla dizaina krēsls ‘Zinda’, kas pieejams ar trīs dažādu krāsu atzveltnēm: tirkīza zilā, spilgti oranžā un baklažānu violetā; eleganta dizaina galds ar retro pieskaņu ‘Aldabra’, kura virsma vidū ir atverama dažādu zīmēšanas piederumu noslēpšanai; vienkārša dizaina taburete ‘Pépin’; moderns un praktisks moduļveida grāmatu plaukts ‘Salamandre’, kas iederas arī istabas interjerā jauniešiem un pieaugušajiem; transformējama plauktu sistēma ‘Galapagos’, u.c. (skat. vairāk).

 

Raksts: “The brand: Nonah”, ecoBrand, publ. 15.04.2012

Avots: http://www.ecoobe.com/2012/04/the-brand-nonah/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *