Šo gadu SIA “EKJU” cer noslēgt ar labākiem finanšu rādītājiem

Kokapstrādes uzņēmuma SIA “EKJU darbība pagājušajā gadā bijusi mazāk veiksmīga – kopējais neto apgrozījums samazinājies par 16,78%, savukārt peļņa sarukusi no 103,482 tūkst. Ls 2011.gadā līdz 1,026 tūkst. Ls 2012.gadā. Uzņēmuma apgrozījums pārskata gadā bija 3,964 milj. Ls.

Plānojot SIA “EKJU” darbību 2013.gadā, uzņēmuma vadība norāda, ka paredzēts turpināt produkcijas ar lielāku pievienoto vērtību ražošanas apjoma palielināšanas. Kā pozitīva ziņa jāvērtē tas, ka uzņēmuma ražotās produkcijas pasūtījumu apjoms 2013.gadam ir pieaudzis, kā arī samazinājusies konkurence.

Jau ziņots, ka 2012.gadā SIA “EKJU” piesaistījis investoru “KS BaltCap Latvia Venture Capital Fund”, kas uzņēmuma pamatkapitālā ieguldījis 40% no kopējā kapitāla apjoma. Galvenā uzmanība tika veltīta pamatlīdzekļu iegādei un uzlabošanai, kā arī jaunu eksporta tirgu izpētei un klientu piesaistei, lai mazinātu atkarību no viena galvenā vairumtirgotāja.

SIA “EKJU” ir Baltijā lielākais dārza mēbeļu ražotājs, kurā tiek nodarbināti vairāk nekā 180 darbinieki. Uzņēmuma administratīvais birojs atrodas Rīgā, savukārt ražotnes Cēsu rajonā, Drebešu pagastā. 2011.gadā uzņēmums strādāja ar 6,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13% vairāk nekā 2010.gadā. 95% uzņēmuma saražotās produkcijas tiek eksportēta. Galvenie eksporta tirgi ir Dānija, kur tiek realizēti 48,93% saražotās produkcijas, Nīderlande (7,32%) un Francija (20,35%). Tāpat EJKU dārza mēbeles tiek eksportētas uz Lielbritāniju, Zviedriju, Spāniju, Vāciju, Īriju, Lietuvu un Igauniju.

SIA EKJU piedāvā plašāko koka dārza mēbeļu sortimentu Latvijā. Lai gan uzņēmums orientējas uz sērijveida produkciju, netiek aizmirsts arī par individuālajām vēlmēm – uzņēmuma speciālisti izgatavos tieši to, kas cilvēkam ir nepieciešams. “EKJU” piedāvā nekrāsota, krāsota un impregnēta koka dārza mēbeles. 90% produkcijas tiek ražoti no egles, kas ir stabilāka un noturīgāka pret sēnīšu izraisītājiem.

 

Raksts: “SIA EKJU 2012.gadā būtisks peļņas kritums”, Klientu portfelis, publ. 25.07.2013

Avots:www.klientuportfelis.lv

Saistītā informācija: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *